Reklama

golden retriever w okularach

Postanowienia na Nowy Rok 2022 dla Ciebie i Twojego pupila

© Shutterstock/ ashaeva Irina

10 postanowień noworocznych dla Ciebie i Twojego pupila

Przez Agnieszka Marczak Redaktor

aktualizacja dnia

Rok 2022 właśnie się zaczyna i czas najwyższy pomyśleć o postanowieniach noworocznych. Ale co z postanowieniami noworocznymi Twojego zwierzaka?

2021… co to był za rok. Pandemia COVID zmieniła nam perspektywę, relacje, sposób, w jaki pracujemy i w jaki żyjemy. Bez względu na to, czy 2021 rok był dla Was dobrym czy złym rokiem, warto wyznaczyć sobie cele na Nowy Rok 2022.

Prawdopodobnie część z Was postanowi zrzucić zbędne kilogramy, uprawiać więcej sportu czy oszczędzić trochę pieniędzy. Ale co powiecie na to, by postanowieniom nadać trochę twista i na przykład zrobić je wspólnie ze... swoim czworonogiem?!

Zwierzęta domowe pomogły wielu z nas poradzić sobie z kryzysem związanym z pandemią. Były świetnymi słuchaczami, przezabawnymi artystami, trenerami, partnerami do drzemki, a przede wszystkim wspaniałymi najlepszymi przyjaciółmi. Tym bardziej powinniśmy wspierać psy i koty, poprawiając jakość ich życia. Poniżej przedstawiamy 10 postanowień noworocznych, które Wam w tym pomogą.

Czworonożne postanowienie noworoczne #1: Będziemy razem uprawiać sport

Na zewnątrz jest ciemno”, “Zacznę ćwiczyć od jutra” - kto nie zna tych wymówek, żeby wymigać się od sportu? Ale 2022 ma być rokiem, kiedy Ty i Twój futrzak staniecie się bardziej aktywni. Więcej spacerów to świetna okazja, by zacieśnić więź ze zwierzakiem, a poza tym zapewnia niezbędną dawkę codziennego ruchu. Nie dość, że zaczerpniesz świeżego powietrza, to jeszcze poćwiczysz. Dwie pieczenie na jednym ogniu!

Możesz również spróbować nowego sportu, zwłaszcza jeśli Twój pies należy do tych bardziej aktywnych. Spraw, by ćwiczenia były zabawą dla Ciebie i czworonoga, a nawet nie zauważysz, że to jakiś wysiłek.

Czworonożne postanowienie noworoczne #2: Spróbuj czegoś nowego

Jeśli jednym z Twoich postanowień jest więcej ćwiczeń, znalezienie czegoś, co lubisz robić, pomoże ci osiągnąć ten cel. Psy uwielbiają odkrywać i uczyć się nowych rzeczy, więc będą idealnym towarzyszem do spróbowania czegoś nowego. Koty… to już inna historia. Prawdopodobnie spodoba im się podziwianie Ciebie, ale nie dołączą do sportowej zabawy ;D

Od dogi (psiej jogi) przez wędrówki, canicross po kajakarstwo - jest mnóstwo możliwości, by włączyć psa do nowej rutyny sportowej. Dzięki temu oboje będziecie mieć więcej aktywności i zabawy.

Czworonożne postanowienie noworoczne #3: Spędzanie razem więcej czasu dzięki nowej zabawie

Psy, jak i koty (te drugie tylko w sekrecie) uwielbiają spędzać czas ze swoimi opiekunami. Zazwyczaj uwielbiają zabawę i naukę nowych sztuczek. Poświęcając więcej czasu na zabawę ze swoim zwierzakiem, nie tylko poprawisz jego zdrowie (bo będzie się więcej ruszać), ale też wzmocnisz z nim więź. Możesz na przykład bawić się w chowanego ze swoim psem. Koty uwielbiają gonić różne rzeczy, dlaczego więc nie kupić zabawki laserowej i nie wyzwolić ich drapieżnego instynktu?

Czworonożne postanowienie noworoczne #4: Uważaj na dietę swojego pupila

Podczas pandemii jest szansa, że wszyscy trochę przytyliśmy. Z pewnością powodem, dla którego przybieramy na wadze, jest to, że spożywamy zbyt dużo kalorii, a aktywność fizyczna jest niewystarczająca. To samo dotyczy psów i kotów.

Sprawmy więc, by rok 2022 był inny dla nas i dla naszych zwierząt. Waż karmę swojego zwierzaka i upewnij się, że ma wystarczającą aktywność fizyczną.

Czworonożne postanowienie noworoczne #5: Zabierz zwierzaka na wizytę kontrolną u lekarza

Chodź do weterynarza ze swoim pupilem przynajmniej raz w roku. Ważne jest, aby lekarz zbadał zwierzaka i upewnił się, że Twój czworonóg jest całkowicie zdrowy i nie cierpi z powodu jakiejś przewlekłej choroby.

Czworonożne postanowienie noworoczne #6: Częściej rozpieszczaj zwierzaka

Wszyscy zasługujemy na to, by być rozpieszczanym. Nie trzeba dodawać, że to samo dotyczy zwierząt domowych. Zatem częściej szczotkuj sierść kota, aby pozostała miękka i lśniąca. Zabierz swojego psa do groomera i regularnie przycinaj mu paznokcie.

Czworonożne postanowienie noworoczne #7: Prowadź życie bardziej zrównoważone

Kryzys pandemiczny zwiększył świadomość na temat zrównoważonego rozwoju i ekologii. Niestety, nasze pupile również pozostawiają ślad ekologiczny. Ale dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele sposobów na ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko przez psa lub kota. Możesz na przykład staranniej wybierać żwirek, kupić ekologiczne zabawki, akcesoria z drugiej ręki i kompostować sierść psa i kota.

Czworonożne postanowienie noworoczne #8: Bądź bardziej towarzyski

Pandemia to czas, kiedy poznanie nowych ludzi jest znacznie trudniejsze. Nie inaczej jest w przypadku zwierząt domowych: socjalizacja szczeniaka to prawdziwe wyzwanie, kiedy ograniczamy kontakty z innymi. Spraw, by rok 2022 był inny i pomóż swojemu zwierzakowi poznać nowych przyjaciół. Wychodźcie częściej, dołączcie do grupowych spacerów. Niech w Nowym Roku Twój pies pozna więcej ludzi i zwierząt.

Czworonożne postanowienie noworoczne #9: Stwórz bezpieczny i szczęśliwy dom dla swojego zwierzaka

Ponieważ nasze zwierzęta spędzają dużo więcej czasu w domu niż przed pandemią, ważne jest, aby nasze domy były bezpieczniejsze, bardziej rozrywkowe i przytulne. Zabezpiecz swój dom, upewniając się, że wszystkie potencjalnie szkodliwe substancje są przechowywane w bezpiecznym miejscu (na przykład w szafce), w miejscu, do którego Twoje zwierzę nie może dotrzeć. Upewnij się też, że w zasięgu Twojego zwierzaka nie ma toksycznych roślin.

Czworonożne postanowienie noworoczne #10: Przekaż darowiznę

Kryzys pandemiczny ujawnił wiele problemów, ale także pokazał, że potrafimy być solidarni. Kontynuujmy to w 2022 roku. Wiele psów i kotów wciąż szuka domu, a schroniska, mimo braku środków, starają się opiekować zwierzętami w najlepszy możliwy sposób. Możesz im pomóc, przekazując darowiznę. Twój pies lub kot byłby z Ciebie dumny, gdybyś pomógł jednemu z jego futrzanych towarzyszy.

10 postanowień noworocznych zainspirowanych Twoim zwierzakiem

Tak wiele możemy się nauczyć od zwierząt. Nie tylko otrzymujemy od nich bezwarunkową miłość, ale też zawsze potrafią nas uszczęśliwić. Poza tym mają świetny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Dlatego więc wykorzystajmy wiedzę, jaką czerpiemy od naszych czworonożnych przyjaciół, żeby napisać nasze własne postanowienia noworoczne na 2022 rok.

#1 Pij więcej wody

Weź przykład z tego wspaniałego psa i pij więcej wody ©Shutterstock

Pij co najmniej 2 litry wody dziennie.

#2 Spójrz na życie z innej perspektywy

Spójrz na rzeczy inaczej, tak jak ten kot ©Shutterstock

Utknąłeś w życiu? Dlaczego więc nie czerpiesz inspiracji z kotów, nie odwracasz się do góry nogami i nie patrzysz na problem z innej perspektywy?

#3 Kochaj bezwarunkowo

Siej miłość ©Shutterstock

Jeśli zwierzęta uczą nas jednej rzeczy w życiu, to bezwarunkowej miłości! Zawsze są tak szczęśliwe i podekscytowane, kiedy nas widzą, obsypują nas przytulaniami i liźnięciami, rozweselają nas, gdy jesteśmy przygnębieni. Dlaczego nie mielibyśmy brać przykładu z naszych ukochanych zwierząt?

#4 Stresuj się mniej i rób więcej zabawnych rzeczy

Więcej się baw! ©Shutterstock

Zachowaj spokój i baw się więcej!

#5 Odpoczywaj i rób sobie drzemki

Ci... nie obudź ich... ©Shutterstock

Koty śpią od 16 do 20 godzin dziennie, a psy od 12 do 14 godzin. Zwierzęta zdecydowanie wiedzą, jak się zrelaksować! Drzemki również nam pomagają przetrwać dzień.

#6 Idź na spacer

Ktoś jest gotowy na spacer ©Shutterstock

Badanie wykazało, że jedną z największych korzyści zdrowotnych wynikających z posiadania psa jest poprawa funkcjonowania układu krążenia. Chodzenie jest nie tylko wspaniałe dla Ciebie, ale także dla Twojego psa. Więc na co czekasz? Chwyć smycz, załóż buty i idź na miły spacer.

#7 Uśmiechaj się więcej

Uśmiechnij się! ©Shutterstock

Tak, wiemy, mamy tendencję do częstszego uśmiechu dzięki naszym zwierzakom. Po prostu mają one naturalny talent do rozśmieszania i zabawiania nas. Uśmiech ma wiele korzyści zdrowotnych: obniża ciśnienie krwi, wzmacnia odporność i łagodzi ból. Ludzie, którzy dużo się uśmiechają, żyją dłużej!

#8 Zdobywaj nowych przyjaciół

Wygląda na to, że zostaną najlepszymi przyjaciółmi ©Shutterstock

Psy uwielbiają poznawać nowych przyjaciół. Dlatego pies pomoże Ci przełamać lody i poznać nowych ludzi.

#9 Bądź bardziej aktywny

Czy potrafisz skoczyć tak wysoko? ©Shutterstock

Bycie aktywnym jest dobre dla Twojego umysłu i zdrowia. Twój pies będzie zachwycony towarzyszeniem Ci, a Twój kot chętnie spędzi z Tobą więcej czasu.

#10 Nie wstydź się i nie bój się być sobą

Bądź sobą! ©Shutterstock

Psy i koty lubią się wygłupiać i nie przejmują się tym, co myślą o nich inni. Powinniśmy być bardziej do nich podobni, nie bój się więc wyrażać tego, kim naprawdę jesteś!

Mamy nadzieję, że udało nam się zainspirować Cię do noworocznych postanowień. Życzymy wszystkim szczęśliwego Nowego Roku 2022 i mamy nadzieję, że spełnią się wszystkie Twoje marzenia.

Więcej artykułów poradnikowych

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?