Lwi piesek

Inne nazwy: Lowchen

Lwi piesek
Lwi piesek

Lwi piesek to wyjątkowo czuły i posłuszny pies do towarzystwa. Ma wesołe, towarzyskie usposobienie i szybko adaptuje się do przeróżnych sytuacji, zachowując przy tym ciszę i spokój. Ten niewielki piesek o jedwabistej sierści, mimo delikatnego wyglądu jest dość wytrzymały.

Podstawowe informacje o lwim piesku

Długość życia :

7

19

12

14

Charakter :

Pieszczoch Lubiący zabawę

Rozmiar :

Pochodzenie i historia

Informacje dotyczące pochodzenia rasy są niepewne, choć przypuszcza się, że pochodzi ona z Malty. Jest dość stara, psy tej rasy obecne są na obrazach Goyi. FCI oficjalnie uznała rasę w 1961 roku.

Klasyfikacja FCI

Grupa FCI

Grupa 9 - Psy ozdobne i do towarzystwa

Sekcja

Sekcja 1 : biszony i rasy pokrewne

Wygląd

  Wielkość dorosłego osobnika

  Suka : pomiędzy 26 i 32 cm

  Pies : pomiędzy 26 i 32 cm

  Waga

  Suka : pomiędzy 5 i 7 kg

  Pies : pomiędzy 5 i 7 kg

  Maść

  Rodzaj szaty

  Kolor oczu

  Brązowe

  Opis

  To mały, inteligentny, radosny pies o żywych ruchach, mający wszelkie zalety psa do towarzystwa. Ma mocną sylwetkę, ogon zakończony pióropuszem, któremu zawdzięcza swoją nazwę. Głowa jest krótka z dość szeroką czaszką. Oczy okrągłe, duże, o inteligentnym wyrazie. Uszy wiszące, długie, pokryte frędzlowatą sierścią. Średniej długości ogon charakteryzuje się pióropuszem na końcu.

  Ciekawostki

  Rasa ta jest mało popularna, w 1960 roku określono ją „najrzadszą rasą świata”. Od tamtej pory jej popularność nieco wzrosła, ale lwi piesek bez wątpienia zasługuje na większą sławę. Największą popularnością cieszą się w Niemczech i w Skandynawii.

  Nazwa "lwi piesek" pochodzi od charakterystycznego sposobu strzyżenia - przycinania krótko sierści z tyłu i pozostawiania "lwiej grzywy" w przedniej części ciała psa.

  Lwi piesek - charakter

  • 100%

   Czuły

   Pies ten stale domaga się pieszczot. Jest niezwykle czuły wobec swoich bliskich i bardzo do nich przywiązany.

  • 100%

   Lubi zabawę

   Lwi piesek uwielbia się bawić, a jednocześnie jest bardzo delikatny, przez co świetnie sprawdzi się jako towarzysz dzieci.

  • 66%

   Spokojny

   Pies ten potrafi zachowywać się spokojnie i cicho, gdy tego wymagamy.

  • 66%

   Inteligentny

   Lwi piesek jest bardzo bystry i pojętny. Szybko rozumie, czego od niego oczekujemy, ale musi widzieć sens w poleceniach właściciela.

  • 66%

   Łowca

   To wyłącznie pies do towarzystwa, ale jak wiele ras mógł zachować mniejszy lub większy instynkt drapieżny, zwłaszcza jeśli regularnie bawimy się z nim w aportowanie.

  • 66%

   Strachliwy/nieufny wobec obcych

   To towarzyski pies, który może jednak zachowywać się dość chłodno wobec nieznanych sobie osób.

  • 33%

   Niezależny

   Lwi piesek jest psem do towarzystwa dość zależnym od swojego pana.

   Zachowanie

   • 66%

    Znoszenie samotności

    Konieczne jest pozytywne przyzwyczajenie naszego pupila do samotności, by spokojnie znosił naszą nieobecność. Okresy nieobecności nie powinny jednak być zbyt częste i długie, ponieważ pies ten jest niezwykle przywiązany do bliskich i źle znosi wykluczenie.

   • 100%

    Posłuszny / łatwo się uczy

    Lwi piesek jest bardzo pojętny i posłuszny, przyjemnie się z nim pracuje, o ile stosujemy skuteczne, łagodne, konsekwentne i przyjazne metody.

   • 66%

    Szczekliwy

    Pies ten szczeka chętnie, jeśli zauważy coś nietypowego.

   • 66%