Lakeland terier

Zweryfikowane przez eksperta
Komentarz Udostępnij

Długość życia

Lakeland terier średnio żyje od 13 do 15 lat

Charakter

Rozmiar

średni

Wielkość dorosłego osobnika

Suka pomiędzy 34 i 37 cm
Pies pomiędzy 35 i 37 cm

Waga dorosłego osobnika

Suka pomiędzy 6 i 8 kg
Pies pomiędzy 7 i 9 kg
Kolor umaszczenia
Czarne Czekoladowe/ brązowe Rude Niebieskie/szare
Rodzaj szaty
Krótka
Kolor oczu
Brązowe
Ciekawostki

Więcej informacji na temat rasy Lakeland terier

Pochodzenie i historia rasy Lakeland terier

Lakeland terrier swoje imię zawdzięcza cieśninie uformowanej przez jeziora na północno-zachodnim wybrzeżu Anglii. Teriery w tym regionie rozwinęły się z konieczności jako psy pracujące, w odróżnieniu do większości terierów, które hodowano dla sportu. W krainie jezior roiło się od lisów, których populacja znacznie przekraczała optymalny poziom i które porywały drób, króliki oraz przetrzebiały dziką zwierzynę. 

Polowania konne na lisy na tych niedostępnych terenach były niemożliwe, konieczne więc było wyhodowanie psów, które pomagałyby w polowaniach pieszych. Rasa lakeland terrier – taka, jaką znamy dziś – miała wielu przodków, do których zaliczają się: bedlington terier, Dandie Dinmont terier, border terier, foksterier, jak również airedale terier. Pierwszy oficjalny wzorzec rasy opracowano w 1912 r., a angielska organizacja kynologiczna Kennel Club uznała ją w 1921 r. Z kolei potwierdzenie oficjalnego wzorca przez FCI rasa lakeland terrier uzyskała dopiero w 1954 r.

Szkolenie psa rasy Lakeland terier

Lakeland terrier jest z natury uparty, w związku z czym współpraca z nim może okazać się wyzwaniem. W żadnym wypadku nie można go określić mianem łagodnego, a tym bardziej służalczo wypełniającego polecenia pana. Dla zbudowania poprawnej relacji z psem jego właściciel musi zadbać o właściwe wychowanie pupila. Powinno ono być prowadzone w sposób stanowczy (ale pozbawiony elementów przemocy), konsekwentny i wytrwały od pierwszych dni wprowadzenia psa do rodziny. Choć lakeland terrier lubi przypodobać się swojemu opiekunowi, jego żywiołowy temperament i silne wrodzone instynkty czasem każą mu zapominać o wpojonych mu zasadach.

Lakeland terier - cena

Cena lakeland terriera zależy od jego pochodzenia, wieku i płci. Spotykany jest dość rzadko, brak więc oficjalnych i rzetelnych informacji o cenie szczeniaka tej rasy z rodowodem. Aby zminimalizować ryzyko wady genetycznej u nabywanego psa, warto wyszukać hodowlę cieszącą się dobrą reputacją, która będzie umiała dowieść czystości rodowodu swoich okazów, jak również wykaże się dobrą selekcją reproduktorów. Na zaspokojenie miesięcznych potrzeb psa tej wielkości trzeba przeznaczyć około 100 zł plus koszty związane z zabiegami pielęgnacyjnymi. Zabiegi te należy przeprowadzać dość często, co może okazać się kosztowne.

Planujesz zakup psa rasy Lakeland terier?

Niestety...
W tej chwili nie ma żadnych ogłoszeń o adopcji rasy Lakeland terier ...

Zwierzęta do adopcji

Niestety... W tej chwili nie ma żadnych ogłoszeń o adopcji rasy Lakeland terier ...

Czy rasa Lakeland terier jest dla Ciebie?

Zrób test!
Zostaw komentarz dotyczący tej rasy
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten plik: