Reklama

Dramatyczna akcja ratunkowa płetwonurków! Uratowali uwięzionego od tygodnia psa (VIDEO)

Pies Billy ze swoim właścielem dog-wow © YouTube

Billy, pies rasy foksterier utknął w Kanale Burgundzkim w Saint-Usage w centralno-wschodniej Francji. Ratownicy nie dawali mu dużych szans na przeżycie. Historia czworonoga miała jednak zasakakujący finał!

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Ta niesamowita akcja ratunkowa miała miejsce w kwietniu 2019 roku. Ratownicy przez tydzień próbowali wyciągnąć 13-letniego foksteriera, który utknął w tunelu. Niestety, bezskutecznie!

Trzem płetwonurkom, którzy podjęli się tej trudnej akcji ratowniczej, nie udało się dotrzeć do uwięzionego czworonoga. Niewiele brakowało, a jeden z nich również utknąłby w kanale. Wszyscy byli bliscy uznania, że dla pieska nie ma już żadnych szans.

Ostatnia szansa

Po kolejnej nieudanej akcji, tym razem, speleologów, Voies navigables de France (VNF), odpowiednik polskiego Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, 9 kwietnia podjął decyzję o obniżeniu poziomu wody w kanale o 20 cm. Mieli nadzieję, że to pomoże dotrzeć do Billego, który już od kilku dni nie dawał znaku życia.

Na szczęście decyzja VNF okazała się strzałem w dziesiątkę. Piesek wyszedł z pułapki żywy i od razu znalazł się w ramionach swojego pana Mike'a Foster'a, który nie krył łez wzruszenia. Był osłabiony, ale zdrowy.

Zobaczcie wideo z tej niezwykłej akcji ratowniczej.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz