Reklama

Dramatyczna akcja ratunkowa płetwonurków! Uratowali uwięzionego od tygodnia psa (VIDEO)

Pies Billy ze swoim właścielem dog-wow
© YouTube

Billy, pies rasy foksterier, 3 kwietnia utknął w Kanale Burgundzkim w Saint-Usage w centralno-wschodniej Francji. Ratownicy nie dawali futrzakowi dużych szans na przeżycie. Historia czworonoga miała jednak zasakakujący finał!

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano 11.04.2019, 06:46, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Ratownicy od tygodnia próbowali wyciągnąć 13-letniego Billego z tunelu. Niestety, bezskutecznie! Trzem płetwonurkom, którzy podjęli się tej trudnej akcji ratowniczej, nie udało się dotrzeć do uwięzionego czworonoga. Niewiele brakowało, a jeden z nich również utknąłby w kanale!

Ostatnia szansa

Po kolejnej nieudanej akcji, tym razem, speleologów, Voies navigables de France (VNF), odpowiednik polskiego Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, 9 kwietnia podjął decyzję o obniżeniu poziomu wody w kanale o 20 cm. Wszystko po to, aby uratować Billego, który już od kilku dni nie dawał znaku życia.

Na szczęście decyzja VNF okazała się strzałem w dziesiątkę. Pies wyszedł z pułapki żywy i od razu znalazł się w ramionach swojego pana Mike'a Foster'a, który nie krył łez wzruszenia. Obecnie Billy znajduje się pod obserwacją weterynaryjną.

Zobaczcie wideo z tej niezwykłej akcji ratowniczej.