Reklama

ptak drapieżny leci wysoko na niebie

Spacerowicze byli świadkami przerażającego spektaklu natury

© schame / Shutterstock

Drapieżny ptak porywa maleńkiego kociaka: świadkowie zdarzenia są przerażeni

Przez Agnieszka Marczak Redaktor

Opublikowano

Początkowo wyglądało to na najzwyczajniejszy w świecie spektakl natury. Gdy spacerowicze zorientowali się, co drapieżca ma w dziobie, zamarli z przerażenia.

Do tego mrożącego krew w żyłach zdarzenia doszło w Niemczech we Friedwaldzie niedaleko Iversheim. Podczas spaceru mieszkańcy zauważyli nad swoimi głowami piękny spektakl natury: majestatycznego ogromnego ptaka. Jednak po chwili zorientowali się, że drapieżca trzyma w swoim dziobie malutkie zwierzątko.

Mysz? Wręcz odwrotnie.

 

Przerażający smakowity kąsek

Kiedy spacerowicze lepiej się przyjrzeli ptasiej zdobyczy, zdali sobie sprawę, że ptaszysko porwało malusieńkiego kota. W pewnym momencie ptak upuścił kocię, a ludzie zamarli z przerażenia. Szanse na przeżycie upadku z takiej wysokości graniczą z cudem. A jednak.

Kot spadł szczęśliwie na krzaki, które zamortyzowały upadek. Spacerowicze natychmiast podbiegli do zwierzęcia i zabrali go do lokalnego schroniska dla zwierząt Euskirchen Animal Welfare Association. Lucky Fly (z ang. szczęśliwy lot), bo tak został nazwany kociak, ma się dobrze i wygląda na to, że nic sobie nie robi z tego skądinąd traumatycznego doświadczenia.

Mamy nadzieję, że kiciuś wkrótce znajdzie dom, który zapewni mu bezpieczeństwo przed wszelkiej maści drapieżnikami.

Więcej wiadomości o...

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?