Reklama

Chory kot ma zostać uśpiony: w czasie ostatniej podróży do weterynarza robi coś poruszającego

Kotek trzymający opiekuna za rękę. cat-sad © Reddit @abernha3

Decyzja o zakończeniu cierpienia ukochanego czworonoga jest jedną z najtrudniejszych, jakie czasem w życiu trzeba podjąć. Opiekun ciężko chorego kotka zamieścił na forum internetowym zdjęcie z ostatniego pożegnania swojego wieloletniego przyjaciela. Przygotujcie chusteczki, bo wobec tego, co zrobił ten kotek, nie da się być obojętnym.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Użytkownik dużego forum internetowego Reddit udostępnił zdjęcie z ostatniej jazdy samochodem swojego kotka, zanim ten został poddany eutanazji. Na fotografii widać 15-letniego kota o imieniu Andrew, który mocno trzyma dłoń swojego opiekuna.

Najtrudniejsza decyzja

Andrew Bernhard musiał podjąć bardzo trudną decyzję. Jego kotek, również Andrew, jest już wiekowy i ciężko choruje. Ledwo się porusza. Kiedy już nic nie sprawia mu radości, jego opiekunowie wiedzą, że czas się pożegnać. Z ciężkim sercem zabierają kotka do weterynarza, by zakończyć jego cierpienie i go uśpić.

Podczas tej ostatniej podróży do lekarza dochodzi do szczególnego, zresztą bardzo intymnego momentu. Kotek kładzie swoją łapkę na dłoni opiekuna, jakby chciał powiedzieć: „Nie martw się. Podjąłeś właściwą decyzję. Dziękuję ci za te wszystkie cudowne lata razem”.

Jeśli to nie jest miłość, to my nie wiemy, co nią jest

- [Andrew] był u mojego boku przez lata, od liceum, poprzez studia licencjackie po pediatryczną szkołę medyczną i rezydenturę – zwierza się Bernhard na łamach The Huffington Post.

Mężczyzna przyznał, że nie wie, czy weźmie kolejnego kota. Jest przekonany, że żaden nie zastąpi ukochanego Andrew.

Czy Wy kiedyś musieliście podjąć decyzję o eutanazji swojego czworonożnego przyjaciela?

 

"He held our hands on his last trip to the vet. Little Andrew was much stronger than his mom and I. He was a great guy....

Posted by Love What Matters on Thursday, August 25, 2016
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz