Reklama

Buldożek francuski

Kupiła szczenię buldożka francuskiego za 15 tys. zł. Pokazała, co z niego wyrosło (video)

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Niestety nie każdej hodowli można zaufać. 

Buldogi francuskie to jedna z najbardziej popularnych obecnie ras. W efekcie ich popularności nie tylko coraz dłużej czeka się na szczenię, ale ich cena również szybko rośnie. A to daje przestrzeń do tego, by niektórzy nieuczciwi hodowcy wykorzystali niewiedzę swoich klientów, sprzedając im nie do końca to, co obiecują. 

Taka historia spotkała Lisę, która marzyła o buldożku. Znalazła hodowlę i zapłaciła 3000 funtów za szczeniaka. To ogromna kwota, ponad 15.000 zł! 

Na początku rodzina była zadowolona. Szczeniak rozwijał się prawidłowo i faktycznie przypominał wyglądem francuskiego buldoga. Nikt nie podejrzewał jednak, że piesek, po osiągnięciu wagi 13 kg będzie nadal rósł. 

Cóż to za krzyżówka? 

Po jakimś czasie pies zaczął wyglądem przypominać standardowego buldoga angielskiego, ale z dziwnymi uszami i spojrzeniem, które zdecydowanie nie przywodzi na myśl łagodności. Najwyraźniej nie jest to czystej rasy frenchie, tylko miks, w którego genach znalazł się zarówno buldog angielski, jak i jakaś inna rasa. 

Lisa – mimo bardzo kosztownego błędu – na szczęście zakochała się w psie już na tyle, że choć nie spełnia on jej oczekiwań w zakresie estetyki, pozostanie z rodziną.

Jej historia pokazuje jednak, jak ważne jest sprawdzenie hodowli, w której kupuje się psa i nieuleganie chwilowym modom, które sprawiają, że nie myślimy logicznie. Warto bowiem dodać, że cena za szczeniaka buldoga francuskiego w Wielkiej Brytanii nie przekracza z reguły połowy kwoty, którą zapłaciła Lucy. 

Jak zmienił się piesek, zobaczycie na video: 

Zobacz też: 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?