Reklama

Pies żył ze swoim bezdomnym panem na ulicy. Do dziś nienawidzi jednej rzeczy (video)

Pies żył ze swoim bezdomnym panem na ulicy. Do dziś nienawidzi jednej rzeczy (video)

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Ten uroczy pies w typie staffika zaczął swoje życie na ulicy. Kiedy jego bezdomny pan nie mógł się nim dłużej zajmować, trafił do adopcji.

Hero został przygarnięty przez osobę bezdomną. Był bardzo kochany, ale niełatwo jest opiekować się psem, samemu nie mając dachu nad głową.

Osoba, która zajmowała się Hero zorientowała się, że nie jest w stanie zapewnić mu takiego życia, jakiego pies potrzebuje. Zdecydowała się powierzyć go opiece fundacji zajmującej się adopcją zwierząt. 

Hero mieszkał w USA, ale ponieważ w Kaliforni jest bardzo wiele bezdomnych zwierząt i trudno znaleźć im dom, pies został wysłany do Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Dużo psów z Kalifornii właśnie tam znajduje swoje nowe miejsce. 

Intryga, by przejąć psa

Trafił do domu zastępczego, ale jego opiekunka od razu zakochała się w Hero. Problemem był jednak mąż. Czy zgodzi się, by zastępczy dom stał się stałym miejscem pobytu dla tego psa? Kobieta postanowiła delikatnie wybadać męża i zapytała go „co sądzisz o Hero”?

Partner w dość powściągliwy sposób powiedział, że pies jest całkiem OK i mógłby do nich pasować. 

Jego opiekunka aż podskoczyła z radości, mówiąc „to super, bo bardzo chcę, by został z nami”

Kiedy wszystko sobie wyjaśnili, zapadła decyzja – Hero zostaje. 

Mała fobia Hero 

Większość psów, kiedy usłyszy od opiekuna słowo „spacer” lub zobaczy, że opiekun sięga po smycz, jest zachwycona. Ale nie Hero. Ten uroczy psiak zaczyna od razu cały się trząść.

Niekiedy trzeba go brać na ręce, bo nie chce wyjść z domu. A po powrocie, od razu wspina się na kanapę i przytulasami próbuje odreagować stres. 

Czasem nie można go nawet namówić, by zszedł z podjazdu. Opiekunowie znaleźli jednak na niego sposób. Wsiadają z psem do samochodu i odjeżdżają zaledwie kilkadziesiąt metrów, tak, by nie było widać domu i wtedy Hero już jest w stanie spacerować. 

Mimo tego, że od adopcji Hero minęło 6 lat, pies nadal boi się wychodzić na dwór, co prawdopodobnie nigdy się nie zmieni. Hero jest prawdopodobnie jedynym psem na świecie, który nie chce spacerować!

Sami zobaczcie jego historię: 

Zobacz też: 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?