Reklama

pokoj w Domu dla Skrzywdzonych Zwierząt

Dom dla Skrzywdzonych Zwierząt 

© Grupa Ratuj/ Facebook.com

800 zł za komfortowy pokój we Wrocławiu. Jest tylko jeden warunek!

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

We Wrocławiu powstała wyjątkowa inicjatywa.

Dom dla Skrzywdzonych Zwierząt to miejsce, w którym poturbowane emocjonalnie psy będą mogły odzyskać spokój i nauczyć się bycia z człowiekiem.

Pokoje są już gotowe na przybycie nowych mieszkańców. Poszukiwani są opiekunowie.

Socjalny dom dla zwierząt

Dom dla Skrzywdzonych Zwierząt to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce i prawdopodobnie jedna z niewielu na świecie. Jest to socjalny dom dla zwierząt,  w którym zamieszkają wymagające intensywnej socjalizacji psy, wraz z opiekunami tymczasowymi.

Opiekun otrzyma do dyspozycji samodzielny, komfortowo wyposażony pokój oraz możliwość korzystania z wyposażonej kuchni i łazienki). W zamian ma roztoczyć opiekę nad powierzonym mu psem i sprawić, by jego szanse na uzyskanie stałego domu wzrosły.

Opiekun dla zwierząt poszukiwany

Obecnie Grupa Ratuj, która odpowiada za inicjatywę szuka osób, które chcą wejść w rolę opiekuna tymczasowego i zamieszkać w Domu dla Skrzywdzonych Zwierząt na zielonych Maślicach we Wrocławiu. 

Warunkiem najważniejszym jest miłość do zwierząt i chęć opieki nad nimi.  

Ile kosztuje pobyt w Domu dla Skrzywdzonych Zwierząt?

Schronisko nie dysponuje środkami, które pozwoliłyby na opłacenie opiekunom zakwaterowania, dlatego osoby, które chcą zostać opiekunami zwierząt muszą liczyć się z kosztami.

Miesięczny wynajem pokoju 16-metrowego to koszt 700 zł miesięcznie. Większy, około 20 -metrowy, kosztuje 800 zł.  W porównaniu do tradycyjnych cen najmu, koszt wynajęcia pokoju w ośrodku jest naprawdę nieduży.

Opiekun może też liczyć na towarzystwo innych psów oraz osób, które – tak jak on – zdecydowały się na zamieszkanie w ośrodku i pomoc zwierzętom.

Umowa podpisywana będzie na rok.

Miejsc jest niestety niewiele – zaledwie trzy, dlatego jeśli chcecie zamieszkać w Domu dla Skrzywdzonych Zwierząt, trzeba się pospieszyć z aplikowaniem, bo zgłoszenia przyjmowane są tylko do 05 kwietnia!

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?