Reklama

stary materac
© Silverstray Social  / Facebook

Podczas spaceru z psem, mężczyzna zagląda pod stary materac i zastaje widok, który łamie serce

Przez Anna Zielińska-Hoşaf Behawiorysta kotów

Opublikowano

Nigdy nie wiadomo, kiedy znajdziesz się we właściwym miejscu o właściwej porze. 

Spokojny park w amerykańskim stanie Indiana... Pewien mężczyzna spacerował jak co dzień swoim psem, gdy jego oczom ukazał się szokujący widok.

 Na materacu porzuconym na odludziu małe, bezbronne skarby walczyły o życie...

Bezduszne porzucenie

Przerażony swoim odkryciem mężczyzna postanowił podejść bliżej i odkrył aż dziesięcioro porzuconych szczeniąt. W pobliżu nie było ani jednej suczki, która mogłaby być matką przynajmniej części z nich.

Zobacz video:

Nie wiedząc, co robić, mężczyzna skontaktował się ze stowarzyszeniem Silverstray Social. Prosił, aby ktoś pomógł mu w przekazaniu szczeniąt we właściwe miejsce, gdzie kompetentne osoby mogłyby się nimi zaopiekować. Wolontariusze szybko przybyli na miejsce. 

Od razu stwierdzili, że szczenięta dosłownie umierały z głodu. Na pierwszy rzut oka pieski miały około dwóch miesięcy. Wolontariusze wkrótce jednak przekonali się, jak bardzo się pomylili...

W rzeczywistości szczenięta miały około sześciu miesięcy (!) i cierpiały z powodu poważnego niedożywienia.

Promyk nadziei

Na szczęście dla tych uroczych futrzanych kulek, pomoc, której tak potrzebowały, przyszła w samą porę. Szczenięta zaczęły stopniowo odzyskiwać radość życia oraz przybierać na wadze. 

I choć przed nimi jeszcze długa droga, szczenięta powinny wkrótce znaleźć dobre rodziny, wśród których rozpoczną nowe życie, na które tak bardzo zasłużyły.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?