Reklama

Owczarek niemiecki codziennie wpatruje się w morze śpiewając tęskne pieśni (VIDEO)

Owczarek_niemiecki_teskni_za_opiekunem_nad_morzem dog-sad © Youtube.com

Historia tego doświadczonego przez życie owczarka niemieckiego jest niczym scenariusz filmowy wzruszającego filmu. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Muchtar mieszkał ze swoim właścicielem na Krymie. Jego opiekun był ratownikiem. Pewnego dnia wypłynął w morze i niestety już nie wrócił. Zginął podczas akcji ratowniczej. 

Muchtar pamięta pożegnanie ze swoim opiekunem i nadal czeka. Nie rozumie, że został sam i codziennie siada na brzegu i wpatruje się w wodę, mając nadzieję w końcu ujrzeć swojego opiekuna. Spędza tak kilka godzin dziennie. Każdego dnia od 9 lat. Tęskniąc i czekając. 

Niekiedy, Muchtar idzie w ślady opiekuna, stając się ratownikiem. Kiedy tylko zauważy, że ktoś znajduje się w niebezpieczeństwie, wskakuje do wody i próbuje pomóc. Po jednej z takich akcji ratowniczych zostały mu na bokach spore blizny – Muchtar dostał się bowiem pod śruby kutra. 

Krymski Hachiko z niezwykłym talentem

Popołudniami Muchtar spędza czas z trębaczem Wiktorem, który grywa dla turystów na nabrzeżu. Psu rzewne utwory Wiktora najwyraźniej się podobają, bo akompaniuje mu szczekiem. Publiczność jest zachwycona duetem, choć mało kto wie, jaka psia tragedia za nią stoi. 

Psem, który w ciągu dnia błąka się po nabrzeżu, chciało zaopiekować się już kilka osób. Niestety owczarek zawsze wraca na brzeg, by czekać na swojego Pana, a popołudniami towarzyszyć Wiktorowi i wraz z nim śpiewać smutne, krymskie pieśni. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz