Reklama

Pies, który wygląda jak kot, czy kot, który wygląda jak pies?

Pies_Gui_wietnam dog-wow © Facebook.com/gaumeobacmyy

Dúi to naprawdę niezwykłe zwierzę!  

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Natura bywa niesamowita. Potrafi stworzyć tak wiele odmian i ras, że czasem aż trudno uwierzyć, że dwa zwierzęta należą do tego samego gatunku. W przypadku Dúi zagadką była nie tylko rasa, ale też to, do jakiego gatunku należy ten zwierzak! 

Pies czy kot? 

Po raz pierwszy, zdjęcie Dúi pojawiło się w serwisie Reddit. Internauci zgodnie orzekli, że maluch wygląda jak skrzyżowanie psa z kotem. Bliższe oględziny zdjęć ujawniły wprawdzie, że Dúi to pies, ale jego rasa pozostawała tajemnicą. 

Okazało się, że piesek pochodzi z Hanoi. Jego opiekunowie kupili go w jednej z wiosek w górach. Jest to mieszaniec rodzimej rasy pasterskiej z jednym z małych psiaków. Ta niezwykła pula genowa dodatkowo nieco zmutowała i stąd niezwykły wygląd psa. 

 

Tôi lạc quan giữa đám đông,nhưng một mình tôi cũng thế ?? Bản Dúi https://www.facebook.com/groups/239390653753419/?ref=share

Posted by Gấu Mèo Bắc Mỹ on Wednesday, February 26, 2020

Szczur bambusowy 

Dla nas imię Dúi brzmi ciekawie – jest krótkie i  łatwo wpada w ucho, choć prawdopodobnie wymawiamy je nieco inaczej niż Wietnamczycy. Okazuje się jednak, że imię psa oznacza … szczura bambusowego. Jest to dość nietypowy i spotykany głównie w Chinach i północnym Wietnamie gryzoń, który osiąga aż 50 cm długości. Ma ostre zęby i w niektórych prowincjach stanowi przysmak. Przyznać trzeba, że Dúi faktycznie jest nieco z wyglądu podobny do tego szkodnika. 

 

Cuối tuần zui zẻ vật vã nha quý zị ?

Posted by Gấu Mèo Bắc Mỹ on Friday, February 21, 2020

Popularność Dúi spowodowała, że jego opiekun założył mu konto na Facebook'u, gdzie możecie śledzić jego przygody. 

 

Thuỷ tinh thì dễ vỡ Còn anh Dúi thì dễ thương ... ??? Các em có đồng ý với anh không? #dui #gaumeobacmy #idolgioitre

Posted by Gấu Mèo Bắc Mỹ on Wednesday, March 4, 2020

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz