Reklama

Zostawił włączoną kamerę, aby nagrać noc swojego beagle'a. Efekt przeszedł wszelkie oczekiwania!

Czy psy przesypiają noc spokojnie, czy może co chwilę wstają? Para opiekunów beagla postanowiła zrobić eksperyment. Teraz już wiemy, jak wygląda ich noc! A czy Twój pies śpi tak samo?  

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 21.09.2020, 18:11, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:49

Bruno to uroczy mały piesek rasy beagle. Jego opiekunowie byli ciekawi, czy maluch, który z nimi śpi, spędza całą noc spokojnie, czy też może baraszkuje w najlepsze, kiedy oni smacznie śpią. Montaż kamery nad łóżkiem i nagranie całej nocy dały im odpowiedź na to, jak śpi pies. 

Z założenia psy potrzebują więcej snu niż człowiek – śpią około 12-14 godzin na dobę (a niektóre rasy nawet 16 godzin). Czyli nocą pies powinien większość nocy przesypiać. Nagranie z udziałem Bruna pokazuje, że pies nie śpi – tak jak ludzie – snem ciągłym, tylko ucina sobie kilka sesji w ciągu nocy. 

Ruchliwy jak beagle nocą? 

Na video widzimy, jak beagle przychodzi nocą do łóżka swoich opiekunów i mości się na posłaniu.

Najpierw kładzie się pomiędzy nimi, co wynika z atawizmu związanego z chęcią spania w grupie, a najlepiej na podwyższeniu. 

Po jakimś czasie spędzonym w górnej części łóżka (i wielu pozach), pies przenosi się do jego dolnej części, by za jakiś czas po prostu zniknąć z pola widzenia na krótki czas. Środek nocy przesypia dość spokojnie, ale pod koniec nagrania znów zaczyna się mocno wiercić. 

Porównując ilość ruchów beagla i jego opiekunów widzimy, że wierci się on znacznie bardziej niż jego opiekunowie. Cóż za ruchliwy pies!

 

A czy spanie z psem to dobra decyzja? Sprawdź w naszym artykule!