Reklama

Zostawił włączoną kamerę, aby nagrać noc swojego beagle'a. Efekt przeszedł wszelkie oczekiwania!

Śpiący beagle dog-wow

Czy psy przesypiają noc spokojnie, czy może co chwilę wstają? Para opiekunów beagla postanowiła zrobić eksperyment. Teraz już wiemy, jak wygląda ich noc! A czy Twój pies śpi tak samo?  

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Bruno to uroczy mały piesek rasy beagle. Jego opiekunowie byli ciekawi, czy maluch, który z nimi śpi, spędza całą noc spokojnie, czy też może baraszkuje w najlepsze, kiedy oni smacznie śpią. Montaż kamery nad łóżkiem i nagranie całej nocy dały im odpowiedź na to, jak śpi pies. 

Z założenia psy potrzebują więcej snu niż człowiek – śpią około 12-14 godzin na dobę (a niektóre rasy nawet 16 godzin). Czyli nocą pies powinien większość nocy przesypiać. Nagranie z udziałem Bruna pokazuje, że pies nie śpi – tak jak ludzie – snem ciągłym, tylko ucina sobie kilka sesji w ciągu nocy. 

Ruchliwy jak beagle nocą? 

Na video widzimy, jak beagle przychodzi nocą do łóżka swoich opiekunów i mości się na posłaniu.

Najpierw kładzie się pomiędzy nimi, co wynika z atawizmu związanego z chęcią spania w grupie, a najlepiej na podwyższeniu. 

Po jakimś czasie spędzonym w górnej części łóżka (i wielu pozach), pies przenosi się do jego dolnej części, by za jakiś czas po prostu zniknąć z pola widzenia na krótki czas. Środek nocy przesypia dość spokojnie, ale pod koniec nagrania znów zaczyna się mocno wiercić. 

Porównując ilość ruchów beagla i jego opiekunów widzimy, że wierci się on znacznie bardziej niż jego opiekunowie. Cóż za ruchliwy pies!

 

A czy spanie z psem to dobra decyzja? Sprawdź w naszym artykule!
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz