Reklama

Na jego widok, większość ludzi wydaje okrzyk przerażenia: Atchoum to jedyny kot na świecie z syndromem wilkołaka

Na jego widok, większość ludzi wydaje okrzyk przerażenia: Atchoum to jedyny kot na świecie z syndromem wilkołaka cat-wow

To co nietypowe zawsze wzbudza zainteresowanie. Tak właśnie jest w przypadku Atchouma – kota z syndromem wilkołaka.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Atchoum ma na swoim instagramowym profilu prawie pół miliona obserwatorów. Wszystko za sprawą wyjątkowego wyglądu. Ulubieniec internautów jest kotem perskim, ale na zdjęciach wcale nie przypomina typowego przedstawiciela tej rasy. 

Co to za choroba?

Syndrom wilkołaka u zwierząt objawia się bardzo obfitym owłosieniem (nawet jak na zwierzaki) oraz bardzo intensywnym, bursztynowym kolorem tęczówek, przypominającym oczy filmowych wilkołaków. 

Atchoum mieszka wraz ze swoimi opiekunami w Kanadzie, którzy adoptowali go z kliniki weterynaryjnej w Repentigny, w Quebec. Kociak ma 6 lat. Ze względu na swoją nietypową chorobę, zwierzę jest pod stałą opieką weterynarza, ponieważ jest obecnie jedynym znanym kotem, który cierpi na hipertrichozę.

Opiekunowie malucha stworzyli stronę internetową, z której możemy dowiedzieć się, że Atchoum jest często porównywany do Grincha, Gremlina czy Loraxa – wszystko przez nietypowy wygląd. Niektórzy internauci twierdzą nawet, że kociak jest tak naprawdę psem.

Trzeba przyznać – ten kot jest jedynym w swoim rodzaju!
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Good weekend my friend’s! Bonne fin de semaine les amis! #weekend

A post shared by Atchoumthecat (@atchoumthecat) on

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz