Reklama

Podczas spaceru pies znajduje martwego ptaka: po chwili okazuje się, że to pułapka!

Pies w lesie. dog-angry

To, co wydarzyło się ostatnio w Bawarii, jest szczególnie paskudnym przykładem okrucieństwa wobec psów. 

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 07.11.2020, 07:35, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

Niestety, niektórzy ludzie nienawidzą zwierząt do tego stopnia, że potrafią na ścieżkach obieranych przez czworonogi rozstawić trujące przynęty. Dwa tygodnie temu czyn nieznanego sprawcy z niemieckiego Mörsdorf wywołał wśród lokalnej społeczności przerażenie.

We wtorek 20 października pewna 24-letnia kobieta wyprowadziła swojego pupila na spacer po lesie. Jak później doniosła policji, jej pies w pewnym momencie znalazł martwego ptaka. Niby nic nadzwyczajnego. Ale zmysł odkrywcy nie kończy się na zauważeniu „interesującego obiektu” – pies musi ten obiekt dokładnie zbadać...

Paskudna przynęta

Jak się później okazało, ptak został otruty. Opiekunce psa z trudem udało się powstrzymać zwierzę przed rozszarpaniem ptaka naszprycowanego trutką. Niestety, nawet drobne uchwycenie martwego zwierzęcia zaskutkowało u psa wymiotami.

Pies natychmiast trafił do kliniki weterynaryjnej. Na szczęście przeżył tragiczny incydent. Natomiast policja zabezpieczyła trującą przynętę i obecnie szuka sprawcy. Na ten moment las został dokładnie przeszukany przez funkcjonariuszy. Jak dotąd nie znaleziono żadnych innych przynęt.

A czy Wy kiedyś trafiliście na trutkę zostawioną na psich ścieżkach?

Źródło: Donau Kurier

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz