Reklama

Para buduje windę dla trzech wiekowych buldogów, które nie mogą już wchodzić po schodach

Para buduje windę dla trzech wiekowych buldogów, które nie mogą już wchodzić po schodach dog-happy

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, jak będzie wyglądało Twoje życie, gdy osiągniesz swoje złote lata? Okazuje się, że starość też może okazać się czymś przyjemnym.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Podobnie jak w przypadku wszystkich żywych istot, psy mają tendencję do starzenia się, chociaż ich życie może być nieco mniej męczące niż ludzi i znacznie krótsze, nasi słodcy czworonożni przyjaciele mogą stać się naprawdę ograniczeni w swoich ruchach, gdy osiągną wiek dziesięciu lat.

Nie zapominaj, że 10 lat u psa to równowartość 75 lat u człowieka!

Starość, a radość

Ci opiekunowie wpadli na niesamowity pomysł! Ich psy, 2 buldogi francuskie i jeden boston terrier, są już w dość sędziwym wieku. Niestety, wraz z upływem lat pojawiły się u nich problemy z poruszaniem się.

Ponieważ para mieszka w piętrowym domu, toteż psiaki miały ogromne problemy z korzystaniem ze schodów – wchodzenie i schodzenie po schodach stało się dla czworonogów praktycznie czymś niemożliwym.

Sonya Karimi, opiekunka psów wpadała na nowatorski pomysł, aby pomóc swoim czworonożnym przyjaciołom. Ze względu na postępujący wiek psów Sonia szybko zauważyła, że mają one problemy z poruszaniem się i wchodzeniem po schodach. Nie mogąc pozostać obojętną na taki obrót spraw postanowiła zbudować dla nich… windę!

Projekt i wykonanie

Z pomocą przy realizacji projektu przyszli kobiecie jej bliscy – chłopak Zach oraz rodzice, którzy są emerytowanymi inżynierami. Czteroosobowy zespół skonstruował windę schodową z drewna, która dość szybko byłaby w stanie transportować zwierzaki między piętrami. 

Zrealizowanie tego projektu zajęło ekipie budowniczych tylko trzy miesiące! A wszystko to działo się w czasie globalnej pandemii.

Głównym materiałem wykorzystanym do projektu, w tym to zbudowania kabiny, było drewno. Winda porusza się dzięki zamontowanemu silnikowi samochodowemu.

Produkty te są trwałe, wydajne i wytrzymałe, dzięki czemu każdorazowo winda może przewieźć więcej niż jednego psa. Co więcej, Sonya postanowiła zbudować także specjalną rampę, która umożliwia psom dotarcie do kabiny windy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sonya Karimi (@sonyakrayz)

Na podstawie zdjęć widać, że efekt końcowy wygląda całkiem profesjonalnie. Jedno jest pewne, 3 urocze psiaki naprawdę cieszą się z przejażdżek po schodach.

Determinacja i pomysł kobiety idelanie udowadnia, jak niewiele potrzeba, aby wywołać uśmiech na psich pyszczkach.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz