Reklama

Niecodzienne narodziny szczeniąt owczarka niemieckiego: czegoś takiego jeszcze lekarze nie widzieli

Niecodzienne narodziny szczeniąt owczarka niemieckiego: czegoś takiego jeszcze lekarze nie widzieli dog-happy © Facebook: Clinica Veterinaria Anubis

W klinice weterynaryjnej Anubis w Mediolanie miały miejsce nietypowe narodziny. Z pomocą lekarzy, suczka owczarka niemieckiego, wydała na świat nieprawdopodobną liczbę szczeniąt.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Ta historia jest żywym dowodem na to, że w przyrodzie nie ma rzeczy niemożliwych.

Suczka, która w ubiegłym roku wydała na świat rekordowy miot szczeniąt, ma na imię Panama. Lekarze kliniki weterynaryjnej Anubis śledzili jej stan zdrowia przez całą ciążę. W kwietniu 2021 roku suczka 11 młodych i co ciekawe, wszystkie były okazami zdrowia!

Niezwykłe wydarzenie

Średnia liczba szczeniąt które przychodzą na świat z jednego miotu wynosi 6. Warto wiedzieć o tym, że wiele czynników wpływa na przebieg ciąży psów. Jednym z takich czynników jest rasa. Na przykład owczarki niemieckie, będąc dużymi psami, mogą urodzić więcej młodych, ale generalnie ich liczba nie przekracza 7-9 szczeniąt.

Wyjątkowym przypadkiem była natomiast Panama: po ciąży, która przebiegła bez żadnych powikłań, urodziła 11 szczeniąt przez cesarskie cięcie.

Wszelkie badania potwierdziły, że zarówno matka jak i młode są zdrowe. 

Takie sytuacje nie są zbyt częste, dlatego dla poradni weterynaryjnej było to niezwykle wymagające zadanie. Podczas porodu Panamie towarzyszył nie tylko lekarz, ale również kilka pielęgniarek. Mamy nadzieję, że wszystkie maluchy znalazły nowe, szczęśliwe domy.

 
Zostaw komentarz
2 komentarzy
kot-jan
kot-jan
To bardzo dobrze.
Pizza_Margarita
Pizza_Margarita
Non seraud!
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz