Reklama

Niecodzienne narodziny szczeniąt owczarka niemieckiego: czegoś takiego jeszcze lekarze nie widzieli

Niecodzienne narodziny szczeniąt owczarka niemieckiego: czegoś takiego jeszcze lekarze nie widzieli dog-happy © Facebook: Clinica Veterinaria Anubis

Niedawno w klinice weterynaryjnej Anubis w Mediolanie miało miejsce nietypowe zdarzenie. Z pomocą lekarzy, suczka owczarka niemieckiego, wydała na świat nieprawdopodobną liczbę szczeniąt.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 10.05.2021, 06:38, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

Ta historia jest żywym dowodem na to, że w przyrodzie nie ma rzeczy niemożliwych.

Suczka ma na imię Panama. Lekarze kliniki weterynaryjnej Anubis śledzili jej stan zdrowia przez całą ciążę. 21 kwietnia suczka urodziła kilkanaście młodych i co ciekawe, wszystkie są okazami zdrowia!

Niezwykłe wydarzenie

Średnia liczba szczeniąt które przychodzą na świat z jednego miotu wynosi 6. Warto wiedzieć o tym, że wiele czynników wpływa na przebieg ciąży psów. Jednym z takich czynników jest rasa. Na przykład owczarki niemieckie, będąc dużymi psami, mogą urodzić więcej młodych, ale generalnie ich liczba nie przekracza 7-9 szczeniąt.

Wyjątkowym przypadkiem była natomiast Panama: po ciąży, która przebiegła bez żadnych powikłań, urodziła 11 szczeniąt przez cesarskie cięcie.

Wszelkie badania potwierdziły, że zarówno matka jak i młode są zdrowe. 

Takie sytuacje nie są zbyt częste, dlatego dla poradni weterynaryjnej było to niezwykle wymagające zadanie. Podczas porodu Panamie towarzyszył nie tylko lekarz, ale również kilka pielęgniarek. 

Pozostaje nam tylko pogratulować zarówno nowej mamie, jak i wszystkim pracownikom kliniki.

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz