Reklama

plastikowa torba porzucona na drodze
© Shuetterstock/ oradige59

Wielkopolska: kobieta zauważyła kierowcę wyrzucającego worek z samochodu. Zawartość okazała się makabryczna

Przez Iza Markowska

Opublikowano

 Gdyby nie refleks i dobre serce przejeżdżającej tą mało uczęszczaną drogą kobiety, finał tej historii byłby zupełnie inny. 

Zdarzenie miało miejsce 16 lipca 2021 roku przy drodze Rudna - Stare w powiecie pilskim.

Jak poinformował Głos Wielkopolski, czytelniczka, która tego ranka jechała tą mało uczęszczaną drogą do pracy zauważyła stojący na drodze samochód. A tuż potem zwróciła uwagę, że za samochodem leżał plastikowy worek. Worek, który się ruszał! Tuż potem stoczył się do pobliskiego rowu.

Błyskawiczna decyzja

Najwyraźniej widząc, że ma świadka kierowca ruszył, ale kobieta miała wybór - ruszyć za nim, aby mieć pewność, że mężczyzna zostanie ukarany za swój bezwzględny czyn, czy ratować zwierzę. Wybrała to pierwsze. 

Trąbiłam i próbowałam go wyprzedzić, żeby zajechać mu drogę i zmusić do zatrzymania, ale utrudniał to. Dopiero we wsi się zatrzymał. Wypierał się. Zarzekał, że to nie jego kot i nie ma nic z tym nic wspólnego. Powiedziałam mu, że mam zdjęcia i że pójdę z tym na policję. Są rzeczy, których nie robi się zwierzętom. Nie wyrzuca się ich na przykład na drogę w workach zawiniętych drutem-opowiedziała lokalnym mediom Pani Katarzyna, która uratowała kotkę.

Kotka, która dostała drugą szansę

Potem Pani Katarzyna wróciła, aby uratować kota. Okazało się, że jest to kotka - karmiąca. Nie wiadomo, co stało sie z kociakami. Na szyi miała obrożę. Najwidoczniej do tej pory wiodła normalne życia, a po urodzeniu dzieci stała się niechcianym balastem.

Zamiast znaleźć kociętom dom i wykastrować kotkę, właściciel zapakował ją w plastikowy worek i porzucił jak śmieć! 

Źródło: Głos Wielkopolski

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?