Reklama

Szczeniak pociesza swojego kolegę
© @animalcharityofohio

Mają tylko siebie: porzucone szczenię tuli swoją siostrę, by dodać jej otuchy

Przez Agnieszka Marczak Redaktor

Opublikowano

Do schroniska trafiły paromiesięczne szczenięta w opłakanym stanie. Jak udało im się przetrwać bez opieki, jedzenia i domu? Chyba tylko dlatego, że miały siebie.

W połowie marca 2022 roku schronisko Animal Charity of Ohio w USA otrzymało wiadomość o rodzinie psów potrzebujących pomocy. Kiedy dyrektorka organizacji, Jane MacMurchy dotarła na miejsce zdarzenia, jej oczom ukazał się widok nędzy i rozpaczy. 

Suczka z dwojgiem szczeniąt za dom obrała sobie gruzowisko. 

 

Nauka ufania ludziom

Dla ratowników zwierząt szybko stało się jasne, że właściciele zwierząt mieli w nosie ich los i w ogóle o nie nie dbali. Psia rodzina była zdana tylko na siebie i robiła wszystko, by przetrwać.

Pieski zamieszkały w prowizorycznym “domu” między gruzami i śmieciami. Były brudne, niedożywione, a szczenięta dodatkowo: totalnie nieuspołecznione.

Właściciele psów wyglądali jakby odczuli ulgę, kiedy do zwierząt przyjechali ratownicy. Bez cienia wahania oddali w ręce miłośników zwierząt dwoje 5-miesięcznych szczeniąt o imionach Peaches i Layla oraz ich 7-letnią mamę Lady. Zwierzaki trafiły do schroniska.

Na miejscu psy musiały przejść kontrolę weterynaryjną. Pierwsza w kolejce była sunia Lady. I kiedy weszła do gabinetu lekarskiego, wydarzyło się coś niesamowitego: zdezorientowane szczenięta, niewiedzące, gdzie jest ich mama, przytuliły się do siebie, by dodać sobie otuchy. Widać, że zwierzęta nie za bardzo ufają ludziom.

Pracownicy schroniska już pracują nad socjalizacją psiej rodziny.

- O wiele lepiej radzą sobie, gdy ich matka jest w pobliżu, więc pracujemy z całą trójką razem, a także indywidualnie. To powolny proces, ale sami uczą się, jak być pewnym siebie - mówi MacMurchy.

W przypadku Lady ten proces przechodzi całkiem sprawnie. To dla szczeniąt jest większe wyzwanie.

Dlatego trzymamy za nie mocno kciuki! Mamy nadzieję, że jak już tylko będą gotowe do adopcji, szybko znajdą kochający dom.
 

Źródło: The Dodo

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?