Reklama

Z powodu tego, co przeszedł, ten piesek zasypia zawsze wtulony w miskę

Pies śpi z miską przy głowie
dog-sad

Ten piesek zawsze pilnuje swojej miski

© Twitter.com/ @ErUpstairs

Miska, to dla tego psiaka najważniejsza rzecz na świecie. Nigdzie się bez niej nie rusza. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Neville to 12-letni Jack russel terier, którego los tak doświadczył, że jego codzinne zachowanie naznaczone jest traumą. 

Pies jest już wiekowy. Ma problemy z poruszaniem się i silny niedosłuch. Na misce zależy mu tak bardzo, że codziennie wieczorem, kiedy idzie spać, ciągnie ją ze sobą na posłanie. Dlaczego? 

Zaniedbany pies ze zgniłymi zębami 

Zachowanie Neville ma przyczynę. Kiedy został znaleziony przez swoją obecną opiekunkę Susanne w schronisku, był wyraźnie niedożywiony i miał popsute zęby. Nie wiadomo, co przeszedł wcześniej, ale został znaleziony i przywieziony do schroniska w bardzo złym stanie.

Kiedy Susanne go zobaczyła, wiedziała, że chce mu pomóc i zapewnić, już 10-letniemu psu, spokojną starość. 

Mały pies nigdy nie miał swojej miski 

Kiedy Susanne przywiozła psa do domu okazało się, że ma on bardzo nietypowe nawyki, które wiele powiedziały Susanne o jego przeszłości. 

Przede wszystkim, pies nie umiał jeść ze swojej miski. Zabierał się do jedzenia wtedy, kiedy jedzenie było na podłodze lub podkradał je z miski drugiego psa Susanne. Po prostu nie rozumiał, że teraz ma własną miskę, której nikt mu nie zabierze!

Susanne musiała powoli uczyć psa, że teraz już nie musi martwić się o to, że będzie głodny, że ma własną miskę i nikt mu z niej jedzenia nie zabierze. Że zawsze, do końca jego dni, znajdzie w niej porcję jedzenia. 

Neville długo musiał przekonywać się do tego, że Susanne mówi prawdę, a kiedy już przekonał się, że miska faktycznie należy do niego i że w istocie ani drugi pies, ani nikt inny nie wyjada mu z niej jedzenia, jego miska stała się najważniejszym przedmiotem w jego życiu. Do tego stopnia,  że nie chce ją wszędzie ze sobą zabierać i spać wtulony w metal. 

Ta historia rozdziera serce, ale cieszymy się z Naville, że ma już wreszcie miskę, która zawsze będzie dla niego pełna smakołyków.  

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz