Reklama

Pies trafia na kontrolę: weterynarz nie może uwierzyć, że właściciel przez lata niczego nie zauważył

rentgen dog-wow © Facebook

Kiedy weterynarz zobaczył wynik prześwietlenia, był zszokowany. Trudno mu było zrozumieć, że właściciel psa przez lata niczego nie zauważył.

Przez Iza Markowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Tą historią jakiś czas temu podzielił się lekarz weterynarii na stronie I Love Veterinary Medicine na Facebooku. Chciał uświadomoć opiekunom psów, jak ważne są regularne badania i monitorowanie stanu zdrowia zwierząt. 

Pewnego dnia opiekunka tego psa udała się ze swoim pupilem do kliniki, ponieważ pies cierpiał na wrodzone zwichnięcie rzepki. Jest to schorzenie dziedziczne, w którym rzepka nie jest dobrze rozwinięta i ulega przemieszczeniu. Na schorzenie cierpią głównie przedstawiciele małych ras psów.

Kiedy jednak lekarka weterynarii zobaczyła przedoperacyjne zdjęcia rentgenowskie, była zszokowana. Nie spodziewała się, jak napisała na Facebook'u, że znajdzie coś takiego. 

Zdjęcie rentgenowskie ujawnia niespodziwany problem

Doświadczona lekarka rozpoznała na zdjęciach, że coś jest nie tak z nerkami zwierzęcia. Okazało się, że pies cierpi na zaawansowaną kamicę moczową. Został poddany operacji, w wyniku której usunięto mu ponad 100 kamieni nerkowych.

"Sześć z nich to były prawdziwe bryły, ogromne kamienie" - napisała lekarka.

Po przekazaniu wiadomości opiekunce, lekarka zapytała właścicielkę, czy coś zauważyła. Wzruszyła ramionami i powiedziała: "Nie, nigdy nie zauważyłam niczego dziwnego, ani podczas spacerów, ani w domu.

Jak rozpoznać kamicę moczową u psa? Chorobie towarzyszą takie symptomy jak:

  • brak apetytu,
  • wymioty,
  • osłabienie i złe samopoczucie,
  • a jeśli kamień umiejscowił się w pęcherzu moczowym, częstomocz i skąpomocz.

Bądźmy czujni, obserwujmy i regularnie badajmy naszych podopiecznych!

 

From Mackenzie Lynn Raubs: "Pre-surgical X-ray taken of stifle for mpl repair.. found a bit of a different problem on X-ray.. ended up removing over 100 stones! Owner noted absolutely zero urinary symptoms!"

Posted by I Love Veterinary Medicine on Monday, March 16, 2020
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz