Reklama

zdjęcie rentgenowskie

Nieprawododobne, co znajdowało się w żółądku tego kota

© Steve Chatterley/Zenger

Kot przestał jeść i pić. Niewiarygodne, co znajdowało się w jego żołądku

Przez Anna Zielińska-Hoşaf Behawiorysta kotów

Opublikowano

Kot o imieniu Berry przestał jeść i pić, więc opiekun umówił się na wizytę u weterynarza. Ale to, co wykazało prześwietlenie żółądka zszokowało zarówno opiekuna, jak i lekarza. 

Paul Spraggett, dyrektor fabryki w Stratford-upon-Avon w Anglii, odwiedził ze swą kotką Berry weterynarza, gdy zwierzak z jakiegoś powodu przestał jeść.

Początkowo mężczyzna sądził, że kotka jest zakłaczona. Jednak gdy lekarz wykonał zdjęcie rentgenowskie, był w szoku – podobnie zresztą, jak Paul.

 

Kot połknął 50 gumek do włosów

Okazało się, że w przewodzie pokarmowym Berry znajduje się 50 gumek do włosów! Gumki utknęły między przełykiem a żołądkiem. Konieczna była operacja na cito. Zabieg usunięcia ciał obcych z przewodu pokarmowego kotki trwał 3 godziny.

Mądry Anglik po szkodzie

Po udanym zabiegu opiekun wyznał, że nigdy nie pomyślał, jak niebezpieczne dla kota mogą być tak niepozorne przedmioty jak pozostawione luzem gumki do włosów. Berry połykała je od dłuższego czasu – być może nawet od półtora roku!

Teraz Paul i jego rodzina są znacznie bardziej ostrożni. Kotka ma apetyt i cieszy się dobrym zdrowiem, a domownicy wiedzą, że lepiej nie narażać jej ponownie na pokusę.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?