Reklama

Pies beagle ukrywa się w stodole

Co ukrywa ten pies? 

© Oscar's Law

Suczka beagle z pseudohodowli ukryła pod ścianą swój największy sekret

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Kiedy ratownicy znaleźli jej schronienie, nie wiedzieli, czy płakać czy się cieszyć. 

Nowa Południowa Walia w Australii to region, który przoduje w pseudohodowlach. Podczas gdy w innych regionach kraju prawo zabrania takiego procederu, tu można hodować psy bez ograniczeń. W efekcie w regionie istnieje ponad 200 farm szczeniąt. 

Organizacje takie ja Oscar’s Law starają się zapobiegać najgorszemu i na bieżąco śledzić rozwój farm i sprawdzać, w jakich warunkach przebywają zwierzęta. Odkrycie, którego dokonała Debra Tranter w 2019 roku stało się symbolem tragedii, jaka dotyka te szczeniaki. 

Psy żyjące w brudzie i smrodzie 

Podczas interwencji na jednej z farm, Debra natknęła się na suczkę rasy beagle. Znalazła ją skuloną, wciśniętą z przerażeniem w kąt stodoły. Wokół było brudno, wszystko śmierdziało moczem i kałem, a po podłodze biegały szczury. Miski z woda pokryte były zielonym śluzem i glonami. 

Nagle Debra usłyszała skomlenie szczeniaka i o mało nie pękło jej serce. Maluch w tak strasznych warunkach? Zaczęła szukać źródła dźwięku i na kolanach czołgała się po brudnej podłodze, by zlokalizować szczenię. W końcu udało się jej znaleźć kryjówkę. 

Ukryte szczenięta© Oscar's Law

Sprytna suczka ukrywa szczenięta

Na jednej ze ścian stodoły, Debra znalazła ubytek. Okazało się, że za nim jest wolna przestrzeń, a w niej… szczeniaczki rasy beagle. Matka ukryła je, by uchronić je przed innymi psami w stodole. Maluchy miały bardzo mało miejsca i siedziały ściśnięte i przytulone do siebie nawzajem. Biedne maluchy! 

Mimo tego, że Oscar’s Law powiedziało, że może uratować wszystkie ze 100 psów mieszkających na farmie, ich ręce są związane. Organizacja uruchomiła petycję, która ma pozwolić im na odebranie z pseudohodowli zwierząt utrzymywanych w niej w skandalicznych warunkach. 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz

1 komentarzy

Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

1 komentarz na temat 1

Chcesz udostępnić ten artykuł?