Reklama

kobieta i dziecko w zoo
© Shutterstock/Makistock

Czy do zoo można wejść z psem?

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Planujesz wycieczkę do zoo i chcesz zabrać swojego psa ze sobą? Dowiedz się, czy to możliwe.

Wielu opiekunów psów szaleje za swoimi pupilami. Psy są nie tylko najlepszymi przyjaciółmi człowieka, ale także oddanymi członkami rodziny. Nic więc dziwnego, że ich opiekunowie nie chcą się z nimi rozstawać. Czasem jest to jednak konieczne.

Czy do zoo można wejść z psem?

Coraz więcej miejsc zezwala na obecność czworonogów. Widok psa w restauracji czy centrum handlowym stał się codziennością. Jednak nie wszędzie możemy zabrać ze sobą ukochanego czworonoga. Z zakazem wprowadzania psów spotkamy się w zoo. Decyzja argumentowana jest troską o dzikie zwierzęta, odwiedzających, a także samego pupila.

Psy mogą negatywnie zareagować na widok zwierząt kopytnych i ptaków. Nie możemy zapominać o tym, że nasz Azorek może zadziałać instynktownie, a w kontakcie z dzikim zwierzęciem zachować się w nietypowy sposób.

Mieszkańcy zoo mogą się natomiast przestraszyć i spłoszyć. Istnieje także wysokie prawdopodobieństwo, że wpadną w panikę i w trakcie ucieczki uderzą się o ogrodzenie. W najgorszym wypadku nasz pies może zerwać się ze smyczy i wskoczyć do klatki z dzikim zwierzęciem, a takie spotkanie może skończyć się tragedią.

Czy do zoo można wejść z psem przewodnikiem?

Sytuacja wyglada inaczej w przypadku psów przewodników. Zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, do miejsc publicznych (a to takich zaliczają się ogrody zoologiczne) osoba niepełnosprawna może udać się z czworonożnym pomocnikiem.

Przed wejściem do zoo należy okazać książeczkę zwierzęcia, potwierdzenie odpowiednich badań weterynaryjnych, a pupil musi mieć odpowiednie oznakowania. Powinniśmy również zgłosić obecność czworonoga w Punkcie Obsługi Klienta.

Przeczytaj również:

Więcej artykułów poradnikowych

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?