Reklama

Kot czy pies? To, co jako pierwsze zobaczysz na tym obrazku, wiele o tobie mówi

Plama_atramentowa_kot_pies dog-cat-wow
© ©Shutterstock

Wśród wielu psychotestów dostępnych online, które pomagają dowiedzieć się czegoś więcejo sobie, nam najbardziej podoba się ten – bo związany jest z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Sprawdźcie sami! 

Redakcja

Opublikowano 04.07.2019, 08:59, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:57

Test interpretacji obrazka

Większość testów do badania osobowości zawiera zestawy pytań. Są jednak i takie, które polegają na interpretacji zdjęcia, obrazu lub zdania. Psycholodzy nazywają takie testy projekcyjnymi. Jednym z najbardziej znanych testów tego typu jest test plam atramentowych Rorschacha. 

Został on stworzony, by badać cechy osobowości, nieuświadomione treści psychiczne i był wykorzystywany przy diagnozie różnego rodzaju zaburzeń. Badanie polega na pokazywaniu badanemu tablic z atramentowymi, symetrycznymi plamami. Są one wieloznaczne, więc interpretuje się to, co badany widzi na tej tablicy. 

Kot czy pies? Pies czy kot? 

Na takiej samej zasadzie działa nasz dzisiejszy test. Przypatrz się obrazkowi, zastanów, co widzisz i przeczytaj odpowiedź, która cię dotyczy: 

Jeśli najpierw zobaczyłeś koty

Dwa koty, które obserwują pełnię księżyca, mogą oznaczać, że jesteś niezależnym indywidualistą, który tak jak kot zawsze chadza własnymi ścieżkami. Nie ulegasz opinii innych osób i sam decydujesz, jak chcesz żyć. 

Ponadto, jesteś osobą dokładną, uporządkowaną, doskonale radzącą sobie z problemami i zadaniami. A nawet jeśli w oczach innych osób bywasz zanadto uparty, to i tak Cię to nie martwi. Przecież i tak nie przejmujesz się tym, co myślą o Tobie inni. 

Jeśli najpierw zobaczyłeś psa 

Długouchy pies przypominający spaniela, którego zauważasz na obrazku jako pierwszego, może oznaczać, że jesteś osobą bardzo społeczną, ekstrawertyczną, kochającą towarzystwo innych osób. Uwielbiasz przebywać z przyjaciółmi i rodziną. 

Ta otwartość sprawia, że ludzie Cię lubią i chcą dzielić się z Tobą swoimi opiniami. Jednocześnie jesteś osobą skromną, twardo stąpającą po ziemi. Mimo bycia osobą przyjazną i otwartą, nie dajesz sobie dmuchać w kaszę. 

I jak? Zgadzasz się z wynikami testu? :-)