Reklama

dredy z sierści psa
© Facebook Abyda Jaén

Ratują suczkę w fatalnym stanie: nikt nie sądził, że pod kilogramami kołtunów kryje się tak słodka istota

Przez Agnieszka Marczak Redaktor

Opublikowano

Brisa trafiła do schroniska w fatalnym stanie: brudna, chora i dźwigająca kilogramy skołtunionej sierści. Do ludzi nie ma żalu, za to mnóstwo uśmiechu i miłości.

Kto by pomyślał, że pod tyloma kilogramami kołtunów kryje się najsłodsza istotka na świecie? Sunia Brisa nigdy nie straciła wiary w ludzi, mimo że ma ku temu milion powodów.

Jej historia to kolejny dowód na to, że od zwierząt wciąż musimy się wiele nauczyć, w tym przypadku: wybaczenia.

Najsłodsze stworzenie pod kupą kołtunów

Suczka Brisa została znaleziona w swoim domu w bardzo złym stanie. Mimo to, nie bała się i miała pogodne usposobienie. Wyglądało na to, że cieszy się na widok ratowników.

„Brisa jako pierwsza podeszła do nas, najpierw w domu, w którym mieszkała, jak i po przybyciu do naszego schroniska. Przysunęła się plecami do drzwi z wnętrza nosidełka, abyśmy mogli ją pogłaskać” - napisała na Facebooku pracownica stowarzyszenia działającego na rzecz zwierząt, Abyda Jaén.

Brisa otrzymała swoje imię od fryzjera, który zajął się jej sierścią. Imię świetnie do niej pasuje, bo oznacza delikatny, radosny wiatr.

Podczas badania w lecznicy weterynaryjnej okazało się, że Brisa ma pozytywny wynik testu na erlichiozę. Z tego powodu znajduje się w izolacji, ale nie traci humoru i jest pozytywnie nastawiona do odwiedzających ją osób. 

"Jest wesoła, wdzięczna i towarzyska. Woła nas i szczeka z wnętrza swojej budy, gdy widzi nas pojawiających się w oddali, abyśmy mogli ją zabrać i się z nią pobawić" - dodała Abyda Jaén.

Mamy nadzieję, że Brisa wkrótce wyzdrowieje i znajdzie kochającą rodzinę. Osoba, która ją zaadoptuje, może liczyć na porządną dawkę miłości każdego dnia.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz

1 komentarzy

Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

1 komentarz na temat 1

Chcesz udostępnić ten artykuł?