Reklama

Chłopiec i greyhound

Szczeniaczek cały się trzęsie. Sposób, w jaki uspokaja go chłopiec wzruszył 9,6 mln osób (video)

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Maluch trząsł się tak, że aż trudno było na to patrzeć. 

13 lutego, w poniedziałek tuż przed Walentynkami, mnóstwo internautów wzruszyło się do głębi patrząc na to, jak maleńkie szczenię jest pocieszane przez swojego „starszego brata”. 

Szczenię trzęsie się z zimna i ze strachu

Psy rasy greyhound są bardzo delikatne i nieodporne na złe warunki atmosferyczne. Kiedy jest zimno lub kiedy są mokre, jest im bardzo zimno i trudno im się rozgrzać. 

Mając psa tej rasy, trzeba bardzo dbać o to, by nie zmarzł i odpowiednio go zabezpieczyć. Bardzo trudna jest kąpiel, bo mokremu greyhoundowi jest szczególnie zimno.  

Dla tego malucha było to pierwsze tego typu doświadczenie. Jest jeszcze malutki, więc jego pierwsza kąpiel w życiu była raczej przerażającym doświadczeniem.

Trząsł się zatem nie tylko z zimna, ale również dlatego, że po prostu był przerażony. Na szczęście jego starszy brat, w porę to zrozumiał. 

Delikatne uspokajanie mokrego charta

Chłopiec od razu złapał szczenię w ramiona, opatulił i zaczął delikatnie go uspokajać. Łagodny głos, kołysanie i ciepło bijące od chłopca szybko pozwoliło szczeniakowi zapomnieć o trudnym doświadczeniu. Szczeniaczek słucha jego głosu i powolutku przestaje się trząść.

Internauci zakochali się w filmiku i chłopcu, który z taką troską opiekował się szczeniakiem. 

„Co za słodki chłopiec” – komentowali. „Gdybym była jego mamą, byłabym bardzo dumna z tego, że wykazuje się taką empatią i troską” – pisze kolejny.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?