Reklama

pies z guzkami na oczach
© Facebook @Orange County Animal Services - Rescue Dogs Dream, Inc.

Lena została porzucona z powodu swojego wyglądu. Dziś jest nie tylko piękna, ale i szczęśliwa!

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Po operacji oczu ta suczka odzyskała swój uśmiech. Zobacz, jak wygląda teraz, szczęśliwa ze swoją nową rodziną! 

Suczka mieszkająca w schronisku Orange County Animal Services w Orlando na Florydzie, stała się sławna, gdy rok temu jej placówka umieściła smutny post w Internecie. 

 

Uważana za brzydką

Psinka została przekazana Orange County Animal Services w listopadzie 2022 roku. Jej właściciel nie chciał się nią opiekować, ponieważ suczka urodziła się z niewielkimi deformacjami wokół oczu.

Pracownicy schroniska byli zszokowani powodem porzucenia suczki. Przecież była tak słodka, inteligentna i żywiołowa. Niestety jej właściciel nie chciał dostrzec tych cech. 

Okrutne komentarze 

Suczka, którą nazwano Dutchess, słyszała też okropne komentarze od osób odwiedzających schronisko. 

„Wygląda paskudnie”, „Co jest z nią nie tak?, „Czy ona jest ślepa?”, „Nigdy nie zostanie adoptowana” - mówili bezduszni ludzie. 

Pracowników schroniska bardzo to martwiło. Postanowili więc opublikować zdjęcia i historię psinki na Facebooku. Mieli nadzieję, że tak uda się znaleźć nowy dom dla suczki. 

„Jest nam ogromnie smutno, gdy nikt nie chce przygarnąć naszych podopiecznych. Widzimy ich smutne minki każdego dnia. Staramy się je rozweselić, ale wiemy, jak bolesne musi być obserwowanie świata zza krat. Patrzenie, jak obok naszego kojca przechodzą ludzie, którzy i tak nas nie chcą. Choć pieski błagają o uwagę i przyjaźnie merdają ogonkiem, nikt nie zwraca na nich uwagi. Dutchess jest jednym z takich psów” - czytamy we wpisie. 

Dalej schronisko apeluje: „Przyjdź do nas z otwartym sercem. Zajrzyj do każdej budy. Szukaj Dutchess. Szukaj tych, których nikt nie chce. W ten sposób ratujesz życie. Tak zmienia się świat!”. 

Sukces!

Post odniósł pozytywny skutek. Pewna rodzina zgłosiła się, aby adoptować suczkę. 

„Znalazła swój idealny dom na zawsze” – napisali wolontariusze na Facebooku, dołączając do posta zdjęcia szczęśliwego psa z nową rodziną. 

Suczka otrzymała nowe imię, Lena, oraz przeszła operację usunięcia narośli pod oczami. Dziś jest pięknym pieskiem, a co najważniejsze - szczęśliwym. 

„Teraz ma nową mamę i nowego tatę, ale także nowego brata, z którym może się bawić. Może chodzić na wycieczki i przeżywać przygody, jest kochaną członkinią tej rodziny” – informują wolontariusze.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?