Reklama

hodowla psów
© The Len / Shutterstock

W czasie pandemii otwiera hodowlę psów: 3 lata później czeka ją surowa kara

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Kristina prowadzi stadninę koni. Widząc w czasie pandemii rosnące zapotrzebowanie na zwierzęta domowe, zdecydowała się otworzyć własną hodowlę. 

Kristina mieszka w Carmarthenshire, w Walii.

Kiedy podjęła decyzją o rozpoczęciu hodowli psów zaczęła się starać o licencję, ale proces okazał się trudniejszy, niż sądziła. Mimo to Kristina nie chciała przegapić okazji i rozpoczęła nowy biznes.

Śliski biznes

Niestety, działalność Kristiny szybko zaczęła sprawiać problemy. Sąsiedzi skarżyli się na nieautoryzowaną budowę obiektów i hałas powodowany przez psy.

Władze miasta, w odpowiedzi na liczne skargi, wszczęła dochodzenie w kwietniu 2021 roku i odkryła, że Kristina opublikowała ogłoszenia sprzedaży dziewięciu miotów szczeniąt.

Pomimo ostrzeżeń, sytuacja pogorszyła się w kwietniu 2022 r., kiedy to wpłynęły kolejne skargi, tym razem do Policji. W marcu 2023 r., Kristina Barton została oskarżona o prowadzenie nielegalnej hodowli psów bez licencji w okresie od 25 maja 2021 r. do 12 września 2022 r.

Została skazana na 12 miesięcy więzienia w zawieszeniu oraz na grzywnę wynoszącą 26 000 funtów.

To wydarzenie podkreśla znaczenie przestrzegania przepisów i karania tych, którzy nielegalnie czerpią zyski z hodowli zwierząt domowych bez odpowiednich licencji.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?