Reklama

Suczka widzi moknącego w deszczu kociaka. To, co robi, pozostawia bez słów (VIDEO)

<p>Suczka Hazel i znalezione przez nią kocię</p> dog-cat-happy

Pewnego dnia suczka Hazel jak zwykle wyszła na dwór, aby załatwić swoje potrzeby. Jednak zamiast wrócić od razu do domu, pomimo padającego deszczu przeszła przez podwórko i gdzieś zniknęła.

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano , aktualizacja dnia

Hazel to trzyletnia suczka mieszkająca ze swą opiekunką Moniką Burks w Abilene, w stanie Teksas. Monica wiedziała doskonale, że Hazel to wyjątkowo empatyczne zwierzę. Nie zdawała sobie jednak sprawy, że zareaguje, gdy o pomoc będzie wołał nieznajomy kot.

Empatyczna suczka

Pewnego dnia Hazel wyszła się załatwić, ale zamiast wrócić chwilę później do domu, poszła gdzieś dalej. Okazało się, że usłyszała płacz małego kotka, który tkwił zagubiony na środku drogi. Maluch był cały mokry – stał na deszczu. Hazel nie wahała się wyjść, żeby sprawdzić, co się dzieje.

Monica była zdziwiona, gdy jej suczka wróciła do domu, ale już nie sama. Jakimś sposobem Hazel zachęciła małego kotka, żeby podążał za nią – i sprawdzając co chwila, czy maluch idzie tam gdzie trzeba, zaprowadziła go do domu opiekunki wyraźnie domagając się pomocy dla małej sierotki i ciesząc się, że znalazła kocią przyjaciółkę.

Szczęśliwe zakończenie

Gdy Hazel dotarła z kotkiem do domu, Monica chwyciła za telefon i uwieczniła moment, gdy suczka prowadzi zagubione kocie dziecko. Jak wspomina: „To było piękne – czysta miłość! Instynkt macierzyński Hazel ujawnił się w całej okazałości”.

Gdy kotek nie potrafił wspiąć się po ostatnim stopniu przed wejściem do domu Moniki, Hazel chwyciła go delikatnie za skórę na karku i przeniosła przez próg. Kocię zostało wysuszone i nakarmione… i niedługo potem znalazł dom!

Małą kotkę adoptował brat Moniki, Michael. Nadał jej imię Sheba. Od tej pory rodzinne spotkania są jeszcze weselsze niż zwykle – rodzeństwo dokłada starań, aby Hazel i Sheba widywały się jak najczęściej, bo połączyła je prawdziwa przyjaźń.

Źródło: Healthyfoodhouse.com
 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz