Reklama

W Polsce powstała unikatowa aplikacja, która pomoże ratować zwierzęta

W Polsce powstała unikatowa aplikacja, która pomoże ratować zwierzęta dog-cat-serious © Facebook

Numer alarmowy, jeden dla całego kraju, na który można zadzwonić, widząc zwierzę w potrzebie… Marzenie? Już niedługo stanie się rzeczywistością dzięki pewnej niezwykłej aplikacji!

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano , aktualizacja dnia

Widzisz rannego psa, kota potrąconego przez samochód, ptaka, który złamał skrzydło, jesteś świadkiem znęcania się? Gdzie wówczas zadzwonisz? Wiele osób nie wezwało pomocy na czas tylko dlatego, że nie wiedziało gdzie jej szukać, albo były odsyłane z kwitkiem i kierowane do innych służb. Dzięki aplikacji Animal Helper to może się zmienić.

112 dla zwierząt

Adam van Bendler (stand-uper i założyciel fundacji Psia Krew) wraz z Pawłem Gebertem postanowili pomóc wszystkim zwierzętom w sytuacjach, w których o uratowaniu życia decydować może każda minuta. Aby tej „minuty” nie stracić, razem z ekipą Macieja Wilka ze Stage Production tworzą odpowiednik numeru alarmowego 112 dla zwierząt.

Bezpłatna aplikacja nazywać się będzie Animal Helper, a za jej pośrednictwem każdy będzie mógł szybko wysłać zgłoszenie ze zdjęciem lub filmikiem, geotagiem i opisem problemu. Aplikacja będzie na tyle intuicyjna, że już podczas wypełniania formularza zostaniesz przekierowany do funkcji aparatu bądź galerii, aby załączyć dowód.

Dowody w postaci zdjęcia lub filmu są niezwykle istotne przy każdej sprawie o znęcanie się, ale także w przypadku porzucenia zwierzęcia czy potrącenia i ucieczki z miejsca wypadku.

Zarówno dzięki uproszczeniu, jakie daje jedna aplikacja kierująca zgłoszenie do właściwych organów, jak i przypisaniu miejscu zdarzenia położenia za pomocą GPS, służby będą mogły szybciej dotrzeć tak, gdzie trzeba i we właściwym czasie.

ABC pomocy zwierzęciu

Zgłoszenia będą trafiały do przeszkolonych pracowników centrali, a ci prześlą je tam, gdzie trzeba. Jeśli zechcesz zgłosić zdarzenie telefonicznie, aplikacja podpowie, na jaki numer w danym regionie należy zadzwonić.

Animal Helper będzie również kompendium pierwszej pomocy w pigułce. Znajdą się tam wskazówki prawne, weterynaryjne, zoopsychologiczne, a także porady dotyczące pierwszej pomocy, zilustrowane odpowiednimi obrazkami.

Zbiórka na pomoc

Animal Helper ma szansę zadebiutować już naprawdę niedługo. Aktualnie trwają testy aplikacji, w których można wziąć udział. Szczegóły są dostępne pod tym linkiem.

Jeśli projekt dwóch zwierzolubów się powiedzie, uda się uratować znacznie więcej zwierząt domowych i dzikich, które stają się ofiarami znęcania, ulegają wypadkom czy znajdują się w zagrażającym życiu położeniu. Trzymamy kciuki!

źródło: Trojmiasto.wyborcza.pl, Animal Helper - grupa wsparcia zbiórki

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz