Reklama

Bartłomiej Suszek przepłynie Wisłę
© Paddle4Critters

Kajakarz przepłynie 950 km, by pomóc bezdomnym zwierzętom

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Bartłomiej Suszek kajakuje od podstawówki. Teraz chce połączyć pasję do sportu z pomaganiem zwierzętom.

W połowie kwietnia po raz kolejny wsiądzie do kajaka. Tym razem przepłynie aż 950 km, by pomóc zwierzętom ze schroniska.

Bohater z wiosłami

Bartłomiej Suszek pasję do kajakarstwa odziedziczył po dziadku i ojcu. Wraz z tatą pływał po rzekach Litwy, Ukrainy czy Białorusi. Mężczyzna reprezentuje grupę Paddle4Critter. Razem z nimi zdecydował, aby tym razem wybrać się na spływ, który wesprze czworonożnych milusińskich.

Dlatego 13 kwietnia Bartek rozpocznie przeprawę przez Wisłę, aby zwrócić uwagę na zwierzęta w schroniskach. Najdłuższa rzeka w Polsce liczy aż 950 km.

Szczytny cel

"Moim celem jest nie tylko przeżycie niesamowitej przygody, ale przede wszystkim wsparcie schroniska dla zwierząt w Dąbrówce k. Wejherowa. Chcemy, aby nasz spływ miał większy cel – pomoc tym, którzy nie mogą poprosić o nią sami" - powiedział Bartłomiej Suszek w rozmowie z portalem „Se Trójmiasto”.

Grupa Paddle4Critters założyła zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt OTOZ Animals w Dąbrówce w gminie Luzino. Poszukiwani są także partnerzy i sponsorzy, którzy rozpromują akcję i pomogą w jej finansowaniu. 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?