Reklama

Koty vs psy: w których krajach przeważają kociarze, a w których – miłośnicy psów?

<p>Według badania w USA dominują miłośnicy ps&oacute;w, w Polsce - kociarze</p> dog-cat-wow

Według badania w USA dominują miłośnicy psów, w Polsce - kociarze

© Shutterstock/StockSmartStart

Odwieczne pytanie psiarzy i kociarzy – który z pupili jest popularniejszy? Od lat walka wydaje się być wyrównana, ale w niektórych miejscach przewaga jednego ze zwierzaków jest znacząca. Poznajcie najnowsze dane!

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano , aktualizacja dnia

Już kilka lat temu ogłoszono, że liczba kotów domowych w USA przewyższyła liczbę psów. Niektórzy jednak pokusili się o inny niż „ilościowy” sposób na „zmierzenie” popularności psów i kotów. W ten sposób powstała niezwykła mapa…

Mapa według hashtagów

O stworzenie mapy popularności psów i kotów na świecie pokusiła się firma Budget Direct. A na warsztat postanowiła wziąć… Instagrama. A dokładniej lokalizacje hashtagów pro-psich i pro-kocich, które użytkownicy publikowali na swoich profilach. Z umiejscowienia wszystkich #ilovecats, #ilovedogs i tym podobnych powstał interesujący materiał.

Firma przygotowała mapę świata, w którym każde państwo zostało określone jako „pro-kocie” lub „pro-psie” (zdarzyły się też remisy, jak np. w Czechach). Jak wypadły poszczególne kraje?

USA, choć nadal szczyci się większą liczbą kotów niż psów domowych, na Instagramie okazują się być krajem psiarzy. Podobnie od wieków pro-kocia Wielka Brytania.

Polska również okazuje się być krajem kociarzy. Najbardziej „kocimi” regionami są Śląsk i Opolszczyzna. W Opolu 100% zbadanych hashtagów pochodziło od kociarzy. 

Kociarze i psiarze na świecie

Kociarze zdecydowanie dominują w Turcji oraz w innych krajach muzułmańskich. Miłośnicy kotów silni są także w Rosji oraz w Kanadzie. Także nasi zachodni sąsiedzi mają licznych, aktywnych online kociarzy, ale już we Francji i Hiszpanii dominowały hashtagi pro-psie. Portugalia dodała na zachodnim krańcu kontynentu koci akcent.

Skandynawia okazała się być „kocia”, podobnie jak kraje bałtyckie i Ukraina. Białoruś jest „psią wyspą” na kocim morzu, tak jak Słowacja, choć sąsiadujące z nią Węgry stawiały na koty. Na Bałkanach sytuacja jest niejednolita, Włosi natomiast wybrali koty. 

Co ciekawe, na psy postawili Japończycy, pionierzy kocich kawiarni. W Korei Południowej wśród użytkowników Instagrama dominują kociarze. „Psie” są Australia i Nowa Zelandia, a także Indie i większość państw Ameryki Łacińskiej (Argentyna jest jednak „kocią ostoją”).

mapa psy i koty
©Budget Direct

W linku do badania znajdziecie wybrane mapy, a także podział wyników według poszczególnych miast: https://www.budgetdirect.com.au/blog/cats-vs-dogs-which-does-the-world-prefer.html

Źródło: Budget Direct

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz