Reklama

pies i samochód
© Facebook.com/interia.pl

Były senator PiS skazany za znęcanie się nad psem, został zatrzymany. Był ścigany listem gończym

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Takie słowa skierował do dziennikarzy Interii były senator PiS Waldemar Bonkowski. Wypowiedź dotyczyła jego psa, którego przywiązał do auta i ciągnął za sobą.

1 kwietnia 2021 roku drogą powiatu kościerskiego jechał samochód, który do haka holowniczego miał przywiązanego żywego psa. Pies nie był w stanie nadążyć za autem, przewrócił się i był za nim ciągnięty. Filmik nagrali inni kierowcy. Powiadomiono policję.

Kocham zwierzęta (…) zahaczyłem go o hak. Tylko tyle…

Kierowcą pojazdu okazał się polityk. Były senator RP z ramienia PiS, Waldemar Bonkowski. Zostały mu postawione zarzuty znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

"Tak jak ja się psami opiekuję, to mało kto" – tłumaczył się wtedy Interii były senator, który swoje zachowanie wyjaśnił w ten sposób:  Pies wydostał się poza ogrodzenie, szukałem go, odnalazłem i po prostu doprowadziłem go na swoją posesję. Zahaczyłem go na smyczy o hak, oczywiście. Tylko tyle. Żeby doprowadzić go do domu.”

Prawomocny wyrok

Sąd Okręgowy w Gdańsku ogłosił wyrok. Były senator został skazany na trzy miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności i rok ograniczenia wolności w postaci prac społecznych za znęcanie się nad psem, który w konsekwencji zmarł. Wyrok jest prawomocny.

Senator zatrzymany

Bonkowski starał się o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności i o zgodę na jej wykonywanie w ramach dozoru elektronicznego. Pod koniec czerwca Sąd Rejonowy w Kościerzynie wystawił za nim list gończy, ponieważ nie zgłosił się on do odbycia kary. 

Byłego senatora udało się zatrzymać w piątek 5 lipca. Informację o zatrzymaniu przekazała rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku komisarz Karina Kamińska. 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?