Reklama

Pies mieszkający w śmietniku

Bezdomny piesek nie chce opuścić kosza na śmieci: tylko tu czuje się bezpiecznie

Przez Agnieszka Marczak Redaktor

Opublikowano

 Co musiało się wydarzyć w życiu tego pieska, że najbezpieczniejszym miejscem stał się dla niego śmietnik?

W lutym 2022 roku pracownicy organizacji pomagającej zwierzętom w Kentucky otrzymali zgłoszenie o bezdomnym psie, który zamieszkał w kuble na śmieci.

Kiedy funkcjonariusze Lexington-Fayette Animal Control przyjechali na miejsce zgłoszenia, ich oczom ukazał się widok nędzy i rozpaczy. Z przewróconego śmietnika wyszedł pies.

Najbezpieczniejsze miejsce? Śmietnik

W stercie śmieci pies znalazł dla siebie schronienie. Najwidoczniej nie wierzył, że ktoś jeszcze może go pokochać i zaprosić pod swój dach. I wziął sprawy w swoje ręce.

„Kiedy na miejsce przybyła nasza funkcjonariuszka, ten słodki, ale nieśmiały pies podszedł, by ją powitać, ale potem uciekł z powrotem do kosza na śmieci. (...) Większość bezpańskich psów wraca do schronienia, gdy się boi, ale ten słodziak był całkowicie zadowolony z pozostania w koszu na śmieci, gdzie czuł się bezpiecznie i przytulnie” - napisała organizacja ratująca zwierzęta.

W końcu funkcjonariuszom udało się zabrać psa do ośrodka. Nazwano go Oscar. Piesek czuje się dobrze, ale jego “sympatia” do śmietników wcale nie zmalała

„Nawet jeśli już był z nami bezpieczny, Oscar nadal pilnował i wchodził do koszy na śmieci w biurze!” - dodali ratownicy.

Aby wyjść naprzeciw zainteresowaniom pieska, organizacja zorganizowała nawet spotkanie Oscara z pracownikami zakładu oczyszczania miasta.

Obecnie pies przebywa pod opieką towarzystwa Lexington Humane Society, które skupia się na tym, by znaleźć Oscarowi bezpieczny i pełen miłości dom.

„Niezależnie od tego, czy szukał schronienia przed niesprzyjającą pogodą lub nadużyciami ze strony ludzi, czy też ktoś naprawdę go wyrzucił, jakby był śmieciem, ta część jego historii jest już za nim” - napisało Lexington Humane Society.

Trzymamy kciuki, by ten słodziak rychło znalazł kochający dom.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?