Reklama

Kot ze sfilcowaną sierścią
© Douglas County Animal Care & Services

Zostawia klatkę przed schroniskiem. To, co jest w środku, nawet nie wygląda jak zwierzę!

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

To żywe stworzenie czy kłębek szmat? Wolontariusze nie mogli uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczyli stworzenie porzucone w klatce pod schroniskiem.

Kiedy pracownicy schroniska  Douglas County Animal Care & Service  w Nevadzie (USA) przyjechali rano je otworzyć, pod bramą znaleźli transporter. Nie zdziwiło ich to. Widzieli już dziesiątki takich zachowań. Po prostu kolejna noc, w czasie którejś ktoś postanowił porzucić swoje zwierzę. 

Obraz nędzy i rozpaczy

Kiedy jednak zaglądnęli do środka, nie mogli powstrzymać krzyku oburzenia. To, co było w środku, nie wyglądało jak zwierzę. Tak naprawdę przypominało kłębowisko sznurków i szmat. Przez chwilę nie wiedzieli nawet, czy wewnątrz kontenera jest pies, czy kot. 

sprawca

Zdjęcie z monitoringu sprawcy, który porzucił kota ©Douglas County Animal Care & Services

Kot, który przez sierść, nie może się poruszać 

Na początku myśleli, że to pies. Niektóre rasy, jeśli opiekun się nimi nie zajmuje, mogą całkiem sfilcować sierść, która zmieni się w jeden wielki kołtun. Zaczęli obracać brudny stos sierści i w końcu odnaleźli głowę. O boże, to kot! – wykrzyknęła Liz Begovich, która zarządza schroniskiem. 

sfilcowany kot

Bob Marley©Douglas County Animal Care & Services

Nigdy nie widziałam kota w takim stanie, powiedziała Liz redakcji theDodo. 

Sierść zwierzęcia była całkowicie sfilcowana i tak zgrubiała, że kot nie mógł się ruszać. Było widać, że żyje w tym stanie od wielu, wielu lat i jest ofiarą widocznych zaniedbań. 

4,5 kilogramów sierści 

W ramach zabiegów pielęgnacyjnych  kotu usunięto 4,5 kg sierści. Trzeba było go całkowicie ogolić. Na pamiątkę stanu, w jakim go znaleziono, kota nazwano Bob Marley, od dreadów słynnego muzyka. Kot okazał się dobrze odżywiony, miał nawet nadwagę, co nie dziwi, wziąwszy pod uwagę fakt, że praktycznie nie mógł się poruszać. 

Po usunięciu sierści kot zdecydowanie stracił na wadzę, a dzięki temu, że znów mógł zacząć chodzić, na pewno szybko pozbędzie się dodatkowych kilogramów. Badania weterynaryjne ujawniły, że kot ma około 10 lat i poza sfilcowaną sierścią był zupełnie zdrowy.  

Opiekuna, który podrzucił klatkę z kotem do schroniska, nigdy nie udał się odnaleźć. 

kot bob marley

Bob Marley po strzyżeniu©Douglas County Animal Care & Services

Porzucenie zwierzęcia to czyn określony jako przestępstwo przez ustawę o ochronie zwierząt z 1997 roku. Każdy kto porzuca zwierzę, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat lub do 5 lat, jeśli przestępstwo popełnione zostało ze szczególnym okrucieństwem.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Lamparcia_Gwiazda
  Lamparcia_Gwiazda
  Zasa, Mkamil36, macie jakiś problem do Olab83? Ona/On może po prostu nie mogła/mógł wyrazić swojego zaskoczenia w inny sposób?! Chyba że źle zrozumiałam, to przepraszam.
 • Mkamil36
  Mkamil36
  Tak OMG zgłoś
 • Zasa
  Zasa
  No OMG ja można coś takiego zrobiić
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

3 komentarzy na temat 4

Chcesz udostępnić ten artykuł?