Reklama

Karol i Camilla z dwoma Jack Russell Terrierami

Król Karol i Camilla ze swoimi pupilami

© The Royal Family / Facebook

Psy króla Karola III - jakie czworonogi zamieszkają w Pałacu Buckingham?

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

"Królowa nie żyje, niech żyje król!" Na tronie w Wielkiej Brytanii zasiada nowy monarcha, ale czy on również kocha psy tak mocno, jak kiedyś jego matka?

Elżbieta II przez całe swoje życie kochała psy. Jej czworonożni przyjaciele trafili pod opiekę księcia Andrew i jego byłej żony Sary Ferguson.

Przez 70 lat swojego panowania opiekowała się psami rasy corgi i dorgi, które stały się królewskim symbolem. Zmarła 8 września monarchini, przekazała miłość do czworonogów również swoim dzieciom i wnukom.

Czy król Karol III ma psy?

Król Karol, razem z żoną Kamilą, opiekują się dwoma psami. W kwietniu 2020 roku podczas pandemii, parze zrobiono zdjęcie z czworonogami w ich szkockiej rezydencji. Z pewnością dzięki zwierzakom lepiej znosili rozłąkę z dziećmi i wnukami, których nie mogli zobaczyć z powodu lockdownu.

Jakiej rasy są psy króla Karola?

Nowa para królewska opiekuje się dwoma psami rasy Jack Russell terrier, które należą do typowo brytyjskiej rasy psów. Zostały adoptowane przez księżną Kamilę ze schroniska Battersea Dogs and Cats Home w Londynie.

Podobnie jak corgi, Jack Russell to niewielkie psy, które są bardzo aktywne i mają silny temperament. Na terenie Pałacu Buckingham oraz na zamku Windsor, dwa czworonogi pary królewskiej mają doskonały teren do zabaw.

Jak nazywają się psy króla Karola?

Jack Russell terriery należące do króla Karola i księżnej Kamili noszą typowo angielskie imiona: Beth i Bluebell.

Czy Camila Parker-Bowles lubi psy?

Tak, była księżna Kornwalii uwielbia psy i jest patronką brytyjskiej organizacji charytatywnej Animal Rescue. W lipcu psy ozdobione biżuterią należącą do księżnej pojawiły się na okładce magazynu "Country Life". Król Karol również uchodzi za miłośnika psów. 

Dlaczego Kamila Parker Bowles nazywana jest "rottweilerem"?

Nieżyjąca już księżna Diana drwiła z Kamili przezywając ją „rottweilerem”. Było to wtedy, kiedy jej małżeństwo rozpadło się z Karolem, a obecny król związał się z Kamilą. Tym niezbyt uroczym przydomkiem Lady Di chciała dać do zrozumienia, że Kamila jest bardzo zgryźliwa. Jak już wbije w coś zęby, to nie odpuści.

King Charles

Cavalier King Charles spaniel©Shutterstock

Co ciekawe, nowy tytuł szlachecki byłego księcia Karola brzmi (ang.: King Charles), jak inna znana angielska rasa psów, mianowicie Cavalier King Charles Spaniel. Ta rasa została tak nazwana na cześć swojego hodowcy króla Karola I, a więc nie ma nic wspólnego z obecnym monarchą. Według współczesnych krytyków, Karol Pierwszy tak bardzo lubił małe pieski, że wolał ich towarzystwo i, mówiąc wprost, ignorował sprawy państwowe.

Dziś "Cavie", jak jest czule nazywany King Charles spaniel, jest bardzo popularną rasą psów, również w Polsce. Te nieduże czworonogi charakteryzują się wesołym, czułym i miłym usposobieniem.

Więcej artykułów poradnikowych

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?