Reklama

Greckie imiona psów - propozycje dla psów i suczek

Pies na Santorini w Grecji © Shutterstock

Jak z mitologicznego świata: greckie imiona psów urzekają własnym urokiem. Na poniższej liście imion od A do Z z pewnością znajdzie się to, którym chętnie nazwiesz swojego nowego czworonoga.

Przez Agnieszka Marczak

aktualizacja dnia

Greckie imiona psów brzmią jak magia starożytności. Dla psów, które przyjechały do ​​swoich rodzin z greckiego schroniska dla zwierząt, poniższe imiona są idealnym wyborem. Ale tak naprawdę, imiona takie jak Apollo, Zeus i reszty załogi z Olimpu doskonale pasują do każdego małego czworonożnego półboga, niezależnie od tego, czy jest Grekiem, czy nie.

Przedstawiamy greckie imiona dla psów i suczek.

Greckie imiona dla psów i suczek

Apollo

W mitologii greckiej Apollo jest bogiem m.in. światła, wiosny i uzdrowienia. Łacińska forma tego imienia jest bardzo popularna wśród europejskich psiaków.

Dafne

Imię dla suczek Dafne oznacza „laur” lub „drzewo laurowe”. Skąd pochodzi ta nazwa? W mitologii greckiej Dafne to nimfa przemieniona w drzewo laurowe.

Feniks

Feniks ​​to imię męskie, które dobrze pasuje do samców. Nazwa oznacza kolor ciemnoczerwony. Idealnie pasuje do setera irlandzkiego czerwonego o mahoniowej sierści.

Hera

To imię dla bogini. Hera jest w mitologii greckiej najważniejszą boginią oraz małżonką i siostrą Zeusa. Nazwa oznacza „bohaterkę” lub „wojowniczkę”. Dla suk zawsze warto rozważyć to pełne znaczeń imię!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Figaro (@figarosdiary) on

Linos

Linos pasuje do wszystkich psów, które są bystre i dowcipne. Choć słowo bezpośrednio oznacza „skowyczący”, Linos wciąż zachwyca brzmieniem i oryginalnością.

Nike

Kiedy mowa o Nike, wiele osób myśli o producencie artykułów sportowych o tej samej nazwie. Ale czy wiecie, że ta nazwa wywodzi się z mitologii greckiej? Nike to bogini zwycięstwa. Czyż nie jest to wspaniałe imię dla suczki? Możliwa jest również modyfikacja na bardziej figlarne wersje jak „Nicki” czy „Nini”.

Pippa

Czy Twoja sunia będzie Ci towarzyszyć podczas wycieczek samochodowych? W takim razie greckie imię Pippa jest właściwym wyborem! Słowo oznacza „przyjaciela konia”, na potrzeby dzisiejszych czasów możemy podciągnąć pod "przyjaciela samochodu" :D.

Pluto

Dla wielu prawdziwe bogactwo to życie z wiernymi czworonożnymi przyjaciółmi, więc imię Pluto, które oznacza „bogactwo” i „obfitość”, jest doskonałym wyborem dla psa. Przypomina postać z Disneya psa Pluto, wiernego towarzysza Myszki Miki.

Sia

Dla szczególnie sprytnych psiaków: w starożytnej grece imię Sia oznacza „mądrość” (jest to skrócona wersja imienia Sofia). Imię jest idealne dla inteligentnych psów, takich jak pudle czy owczarki niemieckie.

Talia

Nazwa dla artystek: Talia pochodzi z mitologii greckiej od muzy rozrywki i komedii. Ponadto starożytne greckie słowo „thallein” oznacza kwitnąć. To imię to dobry wybór dla suczek, które mają talent do rozśmieszania.

Xenia

Idealne dla suki, która zawsze przyjaźnie wita swoich gości. Xenia ma starożytne greckie pochodzenie i oznacza „gościnna”. Imię to świetnie pasuje do przyjacielskich ras psów, takich jak golden retriever czy labrador.

Zeus

A na deser najważniejszy bóg grecki: Zeus. Imię nadaje się dla samców o imponującym wyglądzie. Przykładami silnych ras psów są alaskan malamute lub akita inu.

Zobacz inne propozycje imion dla psa:

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz