Reklama

Wycieczka z psem: co warto zobaczyć w największych miastach w Polsce!

Pies w Warszawie © Shutterstock

Każdy właściciel psa wie, że czworonogi kochają spędzać czas ze swoją rodziną, dlatego wspólne wycieczki to dla nich prawdziwa przyjemność. Choć najprzyjemniej wybrać się z psem na łono natury, jeśli akurat planujesz odwiedzić jedno z polskich miast, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zabrał swojego pupila ze sobą.  Przeczytaj nasz przewodnik po miejsach przyjaznych psom w największych polskich miastach.

Przez Izabela Markowska

aktualizacja dnia

Warszawa

Pierwsze miejsce odpowiednie na wycieczkę z psem znajduje się w samym sercu miasta. Pole Mokotowskie to rozległy, zielony teren, na którym pupil nie tylko będzie mógł się wybiegać, lecz także pobawić się z innymi psami, których zwykle jest tu całkiem sporo, zwłaszcza w ciepłych miesiącach. Jeśli masz ochotę na nieco dalszą podróż z psem, możesz wybrać się z nim do jednego z lasów na terenie miasta lub jego obrzeżach, jak Choszczówka czy Las Lindego, a nawet tereny Kampinoskiego Parku Narodowego. Dobrym miejscem tuż pod Warszawą będzie też wilanowski Dog Park Wilanów, gdzie zwierzaki mogą wyszaleć się na przygotowanym specjalnie dla nich placu zabaw.

Kraków

PixabayKrakowskie Błonia to świetne miejsce na spacery z psem

Z pewnością miejscem znanym i chętnie odwiedzanym przez krakowskich wielbicieli psów są Błonia, gdzie pupil może się wyszaleć i nawiązać nowe znajomości. W okolicy miasta można również wybrać się do Ojcowskiego Parku Narodowego, jednak należy pamiętać, by trzymać czworonoga na smyczy. Innym pomysłem może być wycieczka z psem do Lasu Zabierzowskiego, a w szczególności odwiedzenie z nim Doliny Grzybowskiej. Dla zwierzaka, który szczególnie lubi wodę, np. golden retrievera, prawdziwą atrakcją może być również wizyta w krakowskim Przylasku Rusieckim.

Łódź

Doskonałym miejscem na spacer z psem w Łodzi będą Błonia oraz Uroczysko Lublinek. W mieście tym nie brakuje również zieleni, przede wszystkim w postaci licznych parków, w tym Parku Zdrowie z dwoma stawami czy Parku Poniatowskiego, który będzie dobrym wyborem na rowerową wycieczkę z psem. Jeśli masz ochotę na nieco dłuższą wyprawę, możesz też zdecydować się na zabranie pupila do Lasu Łagiewnickiego i tam spędzić aktywny dzień.

Wrocław

Miasto to jest szczególnie przyjazne czworonogom, choćby ze względu na liczne place zabaw, przygotowane specjalnie dla nich. Można je znaleźć choćby w Parku Staszica i na Wzgórzu Słowiańskim. Dobrym wyborem będzie również wycieczka z psem na Wyspę Opatowicką czy do Lasku Osobowickiego. Warto również zabrać pupila na Psią Łąkę, znajdującą się na niskich Łąkach, gdzie wybudowany został specjalny wybieg dla psów, gdzie czworonóg będzie mógł się wyszaleć. Podobne miejsca znajdziemy również na terenie m.in. parku Grabiszyńskiego oraz parku Tołpy.

Poznań

Poznań jest miastem dobrze przygotowanym na wizytę z czworonogiem, dlatego na jego terenie można znaleźć wiele miejsc przeznaczonych specjalnie dla psów. Takie obiekty stworzono m.in. na terenie Parku Cytadela, Parku Wodziczki czy Parku Szelągowskiego. Najbardziej znanym wśród Poznaniaków jest jednak ten znajdujący się na ulicy Browarnej. Miejscami, które mają dużą szansę spodobać się Twojemu pupilowi, będą również Szachty czy las na Dębinie, między innymi ze względu na atrakcyjne dla czworonoga zbiorniki wodne.

Gdańsk

Podróżowanie z psem do Gdańska nie może obyć się bez wizyty na plaży. Czworonogi mają tam zakaz wstępu jedynie na terenie strzeżonych kąpielisk w sezonie letnim. Warto też odwiedzić z pupilem specjalnie wydzieloną dla psów część plaży, znajdującą się w Brzeźnie. W Gdańsku dostępne są także liczne wybiegi dla psów z mnóstwem przystosowanych do ich potrzeb atrakcji. Znajdują się one m.in. na ulicy Orląt Lwowskich, w Parku Reagana, we Wrzeszczu na ulicy Białej i Paganiniego oraz przy Potoku Oliwskim.

Szczecin

W Szczecinie i okolicach z pewnością warto wybrać się na wycieczkę z psem nad wodę. Do wyboru mamy między innymi Miedwie, jezioro Goplana czy jezioro Dąbie, Glinnę oraz Binowo. Mieszkańcy Szczecina mogą być również zainteresowani Szczecińską Psią Grupą Spacerową, która zrzesza właścicieli czworonogów szukających towarzystwa na spacerze zarówno dla siebie, jak i swojego pupila.

Osoby szukające miejsca na odpoczynek z psem znajdą ciekawe atrakcje praktycznie w każdym większym mieście. Coraz więcej kawiarni i restauracji pozwala na wstęp z psem, a nawet oferują czworonogom pyszne, psie przysmaki. Co więcej, wymienione parki czy lasy będą atrakcyjne nie tylko dla pupila, lecz także dla jego właściciela, szczególnie dzięki cudownym, cieszącym oko krajobrazom. Podróżowanie z psem staje się coraz łatwiejsze, dzięki czemu nasz najlepszy przyjaciel może bez trudu towarzyszyć nam podczas bliższych i dalszych wypraw, co daje dużo radości obu stronom.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz