Billy

Billy
billy pies

Billy to duży pies gończy, który pochodzi z Francji. W Polsce rasa jest nieznana. Czworonóg ten jest typowym psem myśliwskim wykorzystywanym do polowań na grubego zwierza. Wobec bliskich zachowuje się przyjaźnie, jest inteligentny i aktywny.

Podstawowe informacje o Billy'm

Długość życia :

5

17

10

12

Charakter :

Inteligentny Łowca

Rozmiar :

Pochodzenie i historia

Rasa billy została stworzona w XIX wieku przez Gastona Hublota de Rivaulta, którzy skrzyżował ze sobą wymarłe już montemboeufy, larye, foxhoundy oraz gończe ceris. Czas wojny przeżyły wyłącznie dwa psy rasy billy. W oparciu o nie rasa została odtworzona orzez syna twórcy.

Więcej o rasach psów pochodzących z Francji przeczytasz tutaj

Klasyfikacja FCI

Grupa FCI

Grupa 6 - Psy gończe i rasy pokrewne

Sekcja

Sekcja 1 : psy gończe

Wygląd

  Wielkość dorosłego osobnika

  Suka : pomiędzy 58 i 62 cm

  Pies : pomiędzy 60 i 70 cm

  Waga

  Suka : pomiędzy 33 i 35 kg

  Pies : pomiędzy 33 i 35 kg

  Maść

  Rodzaj szaty

  Kolor oczu

  Brązowe

  Opis

  Billy to duży pies mocny, dobrze zbudowany, ale nie sprawia wrażenia ciężkiego. Jego głowa ma średnią długość, czaszka jest lekko wysklepiona, cechuje się mocno zaznaczonym guzem potylicznym. Stop jest wyraźnie zaznaczony, kwadratowa kufa zakończona jest czarnym bądź czerwono-brązowym nosem. Duże oczy zdradzają czujne spojrzenie. Średniej wielkości uszy osadzone są wysoko. Ogon jest mocny i długi, może być zakończony nieznacznym piórem. Kończyny są mocne i umięśnione.

  Ciekawostki

  Rasa billy poza krajem swego pochodzenia, czyli Francją, jest raczej nieznana. Nazwa rasy pochodzi od miejsca, w którym mieszkał jej twórca – Château de Billy.

  Billy - charakter

  • 66%

   Czuły

   Billy nie należy do najbardziej wylewnych psów, ale jest oddany swojemu opiekunowi i potrafi to okazać.

  • 66%

   Lubi zabawę

   Billy to rasa bardzo aktywna, która potrzebuje dużo ruchu i zorganizowanej przez opiekuna zabawy.

  • 33%

   Spokojny

   Jeśli wszystkie potrzeby psa – zwłaszcza potrzeba ruchu i stymulacji umysłowej – zostaną zaspokojone, powinien on umieć chwilowo zachować w domu spokój. Nie jest to natomiast typ kanapowca, który zechce pozostać bezczynny przez większość czasu.

  • 100%

   Inteligentny

   Billy to rasa bardzo inteligentnych psów gończych. Chętnie i szybko się uczą, jeśli opiekun zaproponuje odpowiednie szkolenie.

  • 100%

   Łowca

   Psy tej rasy to urodzeni myśliwi, w związku z tym posiadają silny instynkt łowiecki.

  • 33%

   Strachliwy/nieufny wobec obcych

   Billy nie jest psem strachliwym, ale zachowuje dystans wobec obcych, dopóki ich dobrze nie pozna i nie oceni ich zamiarów.

  • 66%

   Niezależny

   Pies ten cechuje się pewną dawką niezależności, ale jeśli opiekun zadba o właściwe relacje z czworonogiem, będzie mu on oddany i zechce za nim podążać.

   Zachowanie

   • 33%

    Znoszenie samotności

    Billy nie najlepiej znosi samotność. Pozostawiony sam na długi czas, może wykazywać skłonności niszczycielskie – zwłaszcza, gdy będzie znudzony i sfrustrowany.

   • 66%

    Posłuszny / łatwo się uczy

    Billy to pies inteligentny, który łatwo i chętnie się uczy. Na jego posłuszeństwo opiekun musi sobie zasłużyć, dbając o dobre relacje.

   • 100%

    Szczekliwy

    Billy jest psem dość szczekliwym, ale nie znaczy to, że nie można go nauczyć cichego i spokojnego zachowania.

   • 100%