Reklama

Pit bull bojący się kota.

Pitbull zauważa śpiącego kota: jego reakcja rozśmieszyła ponad 6 mln osób (video)

Przez Agnieszka Marczak Redaktor

Opublikowano

Groźny jak pitbull? Okazuje się, że te z pozoru nieustraszone psy potrafią być bardzo wrażliwe. 

W stereotypowym wyobrażeniu pitbule to groźne psy, którym lepiej nie wchodzić w drogę. Historia Redda dowodzi, że może być całkiem inaczej.

Redd został uratowany przez grupę Pound Hounds Res-Q w Nowym Jorku i znalazł tymczasowy dom u rodziny zastępczej. Pies jest łagodny i zachowuje się tak, jakby nie chciał nikomu sprawiać kłopotu, w szczególności jednemu z domowników…

Straszny kot?

Rodzina zastępcza nagrała zabawny filmik z Reddem, w którym jedna z osób prosi go, żeby przeszedł z jednego pomieszczenia do drugiego. Z początku pies wygląda jakby na coś polował. Kiedy zaczyna iść, ma się wrażenie, że czegoś się boi, a już na pewno nie chce, by ktoś go zauważył.

 Okazało się, że na jego „trasie” znajdował się słodko śpiący kot. Redd najwidoczniej nie chciał go obudzić i szedł bardzo cicho i powoli, niemal na paluszkach. Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby zbudził kocura! ;-)

Skradający się pies skradł serca internautów

Filmik ma ponad 6 milionów wyświetleń. Członkowie rodziny zastępczej uznali, że nietypowe widowisko, jakim jest pitbull chodzący na paluszkach, sprawi, że piesek szybko znajdzie dom.

Nie wiadomo, czy Redd miał w przeszłości negatywne doświadczenia z kotami. Pamiętajmy jednak, że strach i nieufność to emocje, które często towarzyszą porzuconym zwierzętom. Dlatego tak ważne jest, by darzyć je czułością i okazywać zrozumienie, aby przełamać lęk czworonoga i wzbudzić jego zaufanie.

Życzymy Reddowi więcej odwagi, a kotu słodkich snów!

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?