Reklama

5-latka i 14 owczarków niemieckich - niecodzienne spotkanie! (VIDEO)

Dziewczynka bawiąca się z psami. dog-happy
© Screenshot YouTube / Frode Larsen

Małe dziecko kontra duży pies – ten widok często sprawia, że czujność rodziców rośnie. Tak też będzie z wami, gdy zaczniecie oglądać poniższy filmik.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 03.04.2019, 06:27, aktualizacja dnia 19.12.2019, 16:55

Pięcioletnia trenerka

Pernille, pełna energii pięciolatka, mieszka w Norwegii ze swoimi rodzicami i 14 owczarkami niemieckimi. Od urodzenia otoczona czworonogami, świetnie sobie z nimi radzi. Spędza z nimi czas nie tylko na zabawie, ale także na treningu.

Na zamieszczonym w sieci filmiku Pernille została sfilmowana podczas zabawy na łące z jej owczarkami. Widok jest oszałamiający! Małe dziecko, a wokół niego chmara dużych psów. Pernille nie daje sobie – dosłownie – wejść na głowę. Dziewczynka rzuca w górę trawę, a zadaniem psów jest jej złapanie. Widać, że jest opanowana i wie, co robi, a psy reagują na jej polecenia.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci

Choć historia Pernille sprawia, że serce w piersiach rośnie, to musimy pamiętać, że trzeba być zawsze ostrożnym, kiedy dziecko znajduje się w towarzystwie psów (a także kotów). Niemniej jednak, wychowywanie dzieci w obecności zwierząt, ma duży wpływ na to, jakimi ludźmi będą w dorosłości.