Reklama

Dziewczynka bawiąca się z psami.

5-latka otoczona przez 14 owczarków niemieckich: to nagranie zapiera dech

Przez Agnieszka Marczak Redaktor

Opublikowano

Małe dziecko kontra duży pies – ten widok często sprawia, że czujność rodziców rośnie. Tak też będzie z wami, gdy zaczniecie oglądać poniższy filmik.

Pernille, pełna energii pięciolatka, mieszka w Norwegii ze swoimi rodzicami i 14 owczarkami niemieckimi. Od urodzenia otoczona czworonogami, świetnie sobie z nimi radzi. Spędza z nimi czas nie tylko na zabawie, ale także na treningu.

Beztroska zabawa

Na zamieszczonym w sieci filmiku Pernille została sfilmowana podczas zabawy na łące z jej owczarkami. Widok jest oszałamiający! Małe dziecko, a wokół niego chmara dużych psów.

Pernille nie daje sobie – dosłownie – wejść na głowę. Dziewczynka rzuca w górę trawę, a zadaniem psów jest jej złapanie. Widać, że jest opanowana i wie, co robi, a owczarki reagują na jej polecenia.

Dowiedz się więcej o owczarkach niemieckich

Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci

Choć historia Pernille sprawia, że serce w piersiach rośnie, to musimy pamiętać, że trzeba być zawsze ostrożnym, kiedy dziecko znajduje się w towarzystwie psów (a także kotów). Niemniej jednak, wychowywanie dzieci w obecności zwierząt, ma duży wpływ na to, jakimi ludźmi będą w dorosłości.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?