Reklama

papgua narzeka na kota

Papuga narzeka na kota w rozmowie z opiekunem: 5 mln osób płacze ze śmiechu (video)

Przez Agnieszka Marczak Redaktor

Opublikowano

Ponad 5,5 milionów użytkowników oszalało na punkcie tej gadającej papugi. To, co miała do powiedzenia, sprawia, że jej współczujemy i jednocześnie turlamy się ze śmiechu.

Kto nie marzy o tym, żeby choć na chwilę uciąć sobie pogawędkę ze swoim pupilem? Co prawda wiele zwierząt, w tym psy i koty, komunikuje się z nami, ale językiem innym niż ludzki. Najbliżej naszej mowy są jednak papugi, między innymi ara, lora wielka, kakadu czy papuga szara.

Papugi potrafią sklecić całkiem sensowne zdania i nie zawsze po to, żeby sobie z nas zakpić (jak to zwykle bywa w kreskówkach i filmach), ale także, by poskarżyć się na swój los!

Skarga na kota

Pewnego dnia, kiedy opiekun papugi o imieniu Max wrócił do domu, zauważył, że jego ptak jest przygnębiony. Kiedy właściciel zapytał się kakadu, co się stało, papuga zaczęła opowiadać o tym, jak za nim tęskniła i że kot zrobił coś, co uznała za stresujące. Opiekun wysłuchał Maxa, zadając pytania, by upewnić się, że powodem smutku ptaka, był właśnie kot.

Filmik, na którym papuga skarży się na futrzaka, odtworzono ponad 5,7 milionów razy. Użytkownicy są zachwyceni relacją Maxa i opiekuna. Jeden z nich napisał:

“Brawo, jesteś niesamowitym opiekunem Maxa. Możesz uczyć naukowców, jak właściwie dbać o kakadu. Większość ludzi rażąco nie zdaje sobie sprawy, ile miłości i uwagi potrzebują ptaki o wysokiej inteligencji. A kiedy ich potrzeby społeczne i emocjonalne nie są zaspokajane, bardzo cierpią. Mogą rozwinąć chorobę psychiczną, która może objawiać się zachowaniami autodestrukcyjnymi, takimi jak nadmierne wyrywanie piór. Ale ty i Max jesteście inni. Życzę wszystkim kakadu takiej miłości”.

A ktoś inny zabawnie dodał:

“Max powinien mieć swój program w telewizji!”

Trudno się z tym nie zgodzić.

Choć nie wszystkie zwierzęta potrafią komunikować się w bliski do ludzkiego sposób, to z pewnością do nas “mówią” w swoim własnym języku. Warto uczyć się odczytywania sygnałów od naszych pupili, dzięki temu możemy dowiedzieć się o ich samopoczuciu, relacji z nami i - jak widać - także z innymi zwierzętami.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?