Reklama

Szczeniaczek Cezar

Szczeniaczek Cezar

© Facebook @Association Tous Pour Un

Znaleziony na śmietniku szczeniaczek trafia do weterynarza. Lekarz staje w obliczu nietypowego problemu

Przez Iza Markowska

Opublikowano

W miejscowości Castres we Francji, doszło do sytuacji jakich wiele. Ktoś porzucił szczeniaka. Ten okazał się jednak wyjątkowy. 

16-latka myślała, że słyszy dochodzący ze śmietnika płacz dziecka. Kiedy zaczęła szukać źródła dźwięku w zamkniętej torbie na śmieci znalazła szczeniaczka. 

 

Szybka akcja ratunkowa 

Nastolatka szybko zabrała szczeniaka do domu, a następnie skontaktowała się ze stowarzyszeniem Tous pour un, które pomaga zwierzętom, będącym w trudnej sytuacji. Stowarzyszenie zabrało pieska i zaopiekowało się nim. 

Pierwszym adresem, pod który organizacje jadą w takiej sytuacji jest weterynarz. Bezdomnego psa znalezionego na ulicy trzeba bezwzględnie zbadać.

Piesek okazał się zdrowy. Miał około 6-8 tygodni i na szczęście nie miał na ciele żadnych śladów maltretowania. Lekarza zainteresowało jednak co innego. 

Co to za rasa?

Mimo starań, nie umiał ustalić jego rasy. Pies miał wobec tego zostać poddany badaniu morfologicznemu, by określić do jakiej rasy (lub ras) przynależy. Jeśli należy do francuskiej kategorii 1 lub 2 (psy ras uznawanych za agresywne), jego adopcja będzie musiała być objęta szczególnym nadzorem.

Aby być opiekunem psów tych ras, należy spełniać określone kryteria i posiadać specjalne pozwolenie.

Słodziak został powierzony rodzinie zastępczej, gdzie nadano mu imię Cezar. Jest bardzo uczuciowym i skorym do zabawy pieskiem.

Życzymy mu wszystkiego, co najlepsze!

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?