Reklama

zejście do piwnicy

Nikt nie pomyślał o sprawdzeniu piwnicy.

© Stray Rescue di St. Louis / Facebook

Kupują dom, ale zapominają sprawdzić co znajduje się w piwnicy

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Kiedy kupujesz dom, spodziewać możesz się wszystkiego, ale nie tego, że w piwnicy znajdziesz lokatora i będzie trzeba dzwonić po pomoc, by uratować mu życie.

Dla tej rodziny z Missouri (USA) moment zakupu domu, z najszczęśliwszego dnia w życiu zmienił się w najdziwniejszą sytuację, która na szczęście skończyła się szczęśliwie.

Wszystko zaczęło się, kiedy rodzina, kupiwszy nowy dom zaczęła zwozić do niego swoje rzeczy. Przeprowadzki to trudny proces, ale dający zazwyczaj wiele radości – zwłaszcza jeśli wprowadzamy się do własnego domu, o który obecnie tak trudno.

Wszystko szło zgodnie z planem, aż do momentu, w którym ktoś nie przypomniał sobie, że jest jeszcze piwnica, której dotychczas nie sprawdzono.

Kiedy ojciec rodziny zszedł na dół znalazł w piwnicy lokatora. Był nim przywiązany łańcuchem do ściany pitbull! Stał otoczony ekskrementami. Zabiedzony i porzucony.

Nowe życie dla pitbulla

Po otrząśnięciu się z pierwszego szoku rodzina zadzwoniła do schroniska w St. Luis z prośbą o pomoc. Biedny pies był najwyraźniej zamknięty w piwnicy już jakiś czas. Zupełnie pozbawiony agresji psiak okazał się suczką, która bardzo ucieszyła się z tego, że została odnaleziona i będzie mogła wyjść z ciemnej piwnicy i wreszcie pójść na spacer.

pitbull legata nelle scale
Pies na schodach do piwnicy© Stray Rescue of St. Louis

Psiunia dostała nowe imię – Skacząca Fasolka, bo tak cieszyła się na widok człowieka. Obecnie jest pod opieką schroniska, które będzie starało się znaleźć jej nowy dom.

Smutne w tej całej historii jest to, że poprzedni lokator domu, nie tylko porzucił psa, ale dodatkowo nie miał dość odwagi, by oddać psa, którego już nie chciał, do schroniska. Naraził jej bezpieczeństwo i życie, bo przecież rodzina mogła odłożyć przeprowadzkę na kilka tygodni, które dla przykutego do ściany psa, byłyby wyrokiem śmierci. To straszne, jak bezmyślni potrafią być ludzie.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?