Reklama

śpiący pies
© Przemek Iciak / Shutterstock

Trener psów ostrzega: tego błędu przy szkoleniu szczeniąt nie wolno popełniać!

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Nowi opiekunowie psów powinni unikać takich  zachowań szkoląc psy  - doradza psi trener. 

Jeśli właśnie adoptowałeś szczeniaka, porady tego trenera psów na pewno Ci się przydadzą. W filmie opublikowanym na Instagramie Adam Spivey, założyciel szkoły "Southend Dog Training" pokazuje, jaki błąd bardzo często popełniają świeżo upieczeni opiekunowie szczeniąt.

Przyzwyczajanie szczeniaka do hałasu

Ten błąd dotyczy drzemki szczeniaka. Bardzo często opiekunowie psów, kiedy szczenię śpi, starają się zachować ciszę. Tak jak w przypadku małego dziecka. Zdaniem trenera psów, który swoje uwagi przekazał za pośrednictwem Yahoo, to ogromny błąd.

"Nie sprzątamy, nie rozmawiamy, nie oglądamy telewizji, ani nie robimy innych czynności, które generują hałas, ponieważ boimy się obudzić szczeniaka", kontynuuje.

Ale ta głucha cisza podczas drzemki szczeniaka przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. W rzeczywistości trener uważa, że cisza podczas drzemki może powodować długoterminowe problemy behawioralne u psiaka.

Według trenera szczeniak, który nie miał styczności z hałasem, będzie miał trudności z tolerowaniem go jako dorosły osobnik: "W rezultacie wychowujemy psy, które będą bardzo wrażliwe na dźwięki. Jeśli więc rozlegnie się nagły huk – coś spadnie lub włączysz odkurzasz, szczeniak wpadnie w panikę".

"Aby uniknąć napadów strachu u szczeniaka, najlepiej socjalizować go od najmłodszych lat. W domu nie wahaj się hałasować, nawet podczas drzemki psa" – doradza trener!

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?