Reklama

Szczenię owczarka niemieckiego

To, przez co przeszedł szczeniak, zszokowało wielu miłośników zwierząt.

© Tierschutzverein Minden und Umgebung e.V. / Facebook

Kobieta kupuje szczenię owczarka niemieckiego: 24 godziny później z płaczem i krzykiem dzwoni do schroniska

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano

Około 20:30 do schroniska zadzwoniła zapłakana opiekunka psa. Wkrótce po jej telefonie sytuacja zaczęła robić się naprawdę dziwna.

Kiedy wieczorem 24 kwietnia 2024 r. w stowarzyszeniu zajmującym się dobrostanem zwierząt w okolicach Minden (środkowe Niemcy) odebrano telefon, wolontariusze nie mieli pojęcia, co się z tym wiąże.

Na drugim końcu linii znajdowała się młoda właścicielka psa. 24 godziny temu kupiła pięciomiesięcznego owczarka niemieckiego, a teraz pilnie chce go oddać.

Jeden dzień wystarczył, by chciała oddać psa

Powodem, dla którego kobieta chciała oddać swojego szczeniaka owczarka niemieckiego, było to, że "ugryzł innego psa, właściciela, kota i dziecko".

Zobacz video:

Kiedy służby ratunkowe schroniska poprosiły o przywiezienie czworonożnego przyjaciela następnego dnia (bo był już naprawdę późny wieczór), trzęsąca się z wściekłości kobieta powiedziała, że nie będzie czekać i musi się go pozbyć natychmiast.

Niedługo po telefonie zjawiła się na podwórku ośrodka z psem, by go oddać. Miała go zaledwie jeden dzień!

Kiedy wolontariusze zaczęli zadawać pytania kobiecie okazało się, że szczeniaczek miał wyjątkowego pecha w życiu. Młody pies został kupiony na stronie z ogłoszeniami. 

Był rzekomo zaczipowany i zaszczepiony, ale sprzedawca nie był w stanie dostarczyć karty szczepień. Mimo to kobieta zdecydowała się go wziąć. Był to błąd, o czym kobieta przekonała się niecałe 24 godziny później.

Ożywione dyskusje na Facebooku

Sytuacja wymknęła się spod kontroli również na Facebooku. Wkrótce po opublikowaniu postu o porzuconym psie przez stowarzyszenie, na fanpage pojawiły się dziesiątki komentarzy od wściekłych na kobietę czytelników

W aktualizacji postu przez schronisko możemy przeczytać: "Po otrzymaniu wielu obelg  wyłączamy funkcję komentowania".

Ten smutny post został już udostępniony około 2500 razy. Wielu użytkowników chce pomóc w znalezieniu odpowiednich osób dla szczeniaka. Ludzi, którzy mogą zaoferować mu dobre życie i nie oddadzą go po jednym dniu.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?