Reklama

opiekun psa w ogrodzie
© YouTube: Drew

Pies zagląda pod krzesło opiekuna i zaczyna przeraźliwie szczekać. W samą porę!

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano

Psy są nie tylko najlepszymi przyjaciółmi ludzi, ale także wspaniałymi stróżami i obrońcami. Gdyby nie błyskawiczna reakcja psa, ta historia prawdopodobnie miałaby inny finał.

Co ciekawe, czworonogi są w stanie zaalarmować o zbliżającym się niebezpieczeństwie dużo wcześniej, niż ludzkie oko będzie w stanie zarejestrować zagrożenie.

Psi super-bohaterowie

Od kiedy tylko istnieje internet, sieć jest sukcesywnie wypełniana zdjęciami i nagraniami zwierzaków, które ratują ludzi z różnych opresji. Psiaki bardzo często stawały także w obronie najmłodszych. Mimo tak wielkiej bazy danych o naszych psich bohaterach, nie natknęliśmy się do tej pory na nagranie podobne do tego.

Na youtubowym kanale pod nazwą Drew, został opublikowany film o tytule Deadly Brown Snake (Śmiercionośny brązowy wąż). Nagranie widnieje na platformie od 2016. W ciągu kilku lat zostało odtworzone ponad 3,7 mln razy. 

Film jest zapisem tego, co zarejestrowała kamera monitoringu. Początkowo wydaje się, że na nagraniu nie dzieje się nic ciekawego – zapatrzony w telefon mężczyzna spędza czas siedząc na tarasie. 

Ciche niebezpieczeństwo

Chwila odpoczynku mogła zakończyć się tragedią, bowiem w kierunku człowieka pełzał wąż. Gad sunął po podłodze za plecami mężczyzny, więc zauważenie go w porę nie było możliwe. Na szczęście sytuacji przyglądał się pies. Gdy tylko czworonóg spostrzegł zagrożenie, natychmiast ruszył w kierunku drzwi, aby zatarasować mu drogę. 

Niestety, wąż pozostał niewzruszony na starania psa i kontynuował pełzanie w stronę niczego nieświadomego człowieka. Gdy niebezpieczne zwierzę znajdowało się praktycznie między nogami mężczyzny, pies zaalarmował opiekuna głośnym szczekaniem. 

Dzięki ostrzeżeniu mężczyzna w porę mógł podkulić nogi, aby uniknąć ukąszenia, a następnie odciągnąć swojego psa od gada – czworonóg przecież też był w niebezpieczeństwie. 

Groźna bestia

Ten z pozoru niedługi osobnik okazał się być pseudonają – jadowitym wężem, występującym tylko na terenie Australii i Nowej Gwinei. Istnieje 9 gatunków węży tego rodzaju i są one tak jadowite, że że nawet ukąszenie zadane przez młodego osobnika może okazać się śmiertelne. 

Całe zajście trwało zaledwie kilkanaście sekund. Kto wie, jak zakończyłaby się ta historia, gdyby nie dzielny psi bohater.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?