Reklama

Złość szczeniaka buldoga

Mały buldog ma zakaz wchodzenia na kanapę: wpada w złość i robi coś arcyśmiesznego (video)

Przez Agnieszka Marczak Redaktor

Opublikowano

Zakazany owoc najlepiej smakuje: to powiedzenie świetnie obrazuje nie tylko zachowanie zbuntowanych nastolatków, ale też… szczeniąt. Tak jak tego hultaja na poniższym filmiku.

Wychowanie psa to ważny, ale często żmudny proces. Nawet jeśli pies łapie wszystko w mig, to niewykluczone, że znajdzie się coś, czego po prostu nie przełknie i zrobi nam w domu akcję podobną do tej z okresu “buntu dwulatka”.

Wybitnym przykładem takiego niefrasobliwego zachowania jest poniższy filmik, na którym szczeniak, mimo zakazu, z uporem chce wleźć na kanapę. 

Gdy opiekuna nie ma, psy harcują

Wielu opiekunów psów wie, jak trudno jest utrzymać zwierzaka z dala od strategicznych mebli, typu łóżko, kanapa i fotel. Czworonogi uwielbiają mięciutkie posłania i wykorzystają każdą okazję, żeby na nie wskoczyć.

Spójrzmy prawdzie w oczy: nawet jeśli wyraźnie zakażemy zwierzęciu wylegiwania się na kanapie, to i tak, kiedy wychodzimy z domu, pieski wkradają się na “nielegalne” posłanka. Wiadomo: gdy kota nie ma, myszy harcują.

Na poniższym filmiku zobaczycie małego buldożka, który pojął, że na kanapę wchodzić nie wolno, choć w gruncie rzeczy nie miał wyboru: jego nóżki są za krótkie, by na nią wskoczyć. 

Szczeniak jednak nic sobie nie robi z przeciwności losu i pozostaje nieugięty. Kiedy żadne inne “argumenty” nie działają, wpada w najbardziej uroczą złość na świecie. Jego kwilenie i szczekanie sprawia, że serce opiekunki mięknie. Poddała się manipulacji? Hmm… pewnie tak, ale kto by się nie ugiął, widząc ten słodki pyszczek? Zobaczcie sami.
 

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?