Reklama

castorama

Czy do sklepów Castorama można wejść z psem?

© Shutterstock/Jan Krava

Czy do sklepów Castorama można wejść z psem?

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Do coraz większej ilości miejsc można przyjść z ukochanym czworonogiem. Jak jest w przypadku Castoramy? Odpowiadamy!

Powinniśmy unikać zabierania zwierząt na zakupy. Centra handlowe nie są dla nich przyjaznym środowiskiem. Panujący w nich hałas i tłum ludzi mogą wywoływać stres u naszego psiaka.

Czasem jednak nie mamy innej możliwości. Codzienny natłok obowiązków sprawia, że na wiele rzeczy nie mamy czasu i musimy zabrać czworonoga ze sobą. I choć lista sklepów pet-friendly stale się powiększa, nie do każdego miejsca możemy wejść z psem.

Czy do Castoramy można wejść z psem?

Castorama to ogólnopolska sieć sklepów budowlanych. Choć w regulaminie firmy nie ma zakazu przyprowadzania psa, nie ma również zapisu, że można wejść z czworonogiem do sklepu. Taką decyzję może podjąć kierownik danego sklepu, którego należy spytać o możliwość wejścia na teren sklepu z pupilem, jeśli jest to dla nas absolutna konieczność.

W przeciwnym razie, lepiej zostawić psa w domu. W ten sposób nie narażamy na stres ani czworonoga, ani klientów sklepu, wśród których mogą znaleźć się osoby, które obawiają się bliskiego kontaktu z psami.

Czy do Castoramy można wejść z psem przewodnikiem?

Oficjalnie na zakupy można przyjść z psem przewodnikiem. Należy wtedy okazać dokument potwierdzający status zwierzaka oraz książeczkę zdrowia z aktualnymi szczepieniami. Wtedy czworonóg będzie mógł asystować swojemu opiekunowi.

Ograniczenia w przyprowadzaniu psów do Castoramy tłumaczone są kwestiami bezpieczeństwa. W sklepie działają stanowiska ze sprzętem tnącym i wózki elektryczne, które mogą stanowić zagrożenie dla zwierząt.

Do jakich sklepów można wejść z psem?

Jeśli okoliczności zmuszają Cię, aby zabrać zwierzaka na zakupy, możesz udać się do tych miejsc:

  • Leroy Merlin,
  • Media Expert,
  • Media Markt,
  • Decathlon,
  • MAXI ZOO.

Zawsze pamiętaj o bezpieczeństwie pozostałych klientów — trzymaj psa na smyczy i załóż mu kaganiec.

Pamiętaj też, aby nie zostawiać psa pod sklepem. Po pierwsze dla pozostawionego samotnie pupila wśród tłumu przemieszczających się ludzi to ogromny stres. Po drugie, z punktu widzenia prawa, pozostawienie psa przed sklepem bez opieki, stanowi wykroczenie dot. niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Zgodnie z treścią rozporządzenia z 2021 r., grozi za nie nawet 500 zł mandatu.

Przeczytaj również:

Więcej artykułów poradnikowych

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?